اخبار

برگزاری ۲۶ کارگاه آموزشی مهارت های زندگی ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی گناباد

برگزاری ۲۶ کارگاه آموزشی مهارت های زندگی ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی گناباد

مسئول اداره مشاوره وسلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گنابادگفت: ۲۶ جلسه کارگاه آموزشی با عنوان «مهارت مدیریت استرس و مهارت رفتار جراتمندانه» ویژه رشته های پزشکی، مهندسی بهداشت محیط، اتاق عمل، رادیولوژی، پرستاری، بهداشت عمومی، مامایی، مهندسی بهداشت حرفه ای، علوم آزمایشگاهی، هوشبری توسط این اداره برگزار گردید.

 نجمه سادات حاجی وثوق با اشاره به این که هدف نهایی از برگزاری آموزشی مهارت های زندگی، تغییر رفتار های مشکل ساز و ایجاد رفتار های جدید و سازگارانه است، افزود: براساس تعریف یونیسف، آموزش مهارت های زندگی یک رویکرد مبتنی بر تغییر رفتار یا شکل دهی رفتار است که برقراری توازن میان سه حوزه ی دانش، نگرش و مهارت ها است.

وی مهارت های زندگی را توانایی حفظ و ارتقاء سلامت روان فرد دانست و اظهار کرد: این مهارت ها، به عنوان یک راهکار  مناسب فردی در پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی مانند اعتیاد، خودکشی، ایدز و ... مطرح است.

حاجی وثوق با برشمردن مهارت های زندگی افزود: مهارت تصمیم گیری، مهارت حل مساله، مهارت تفکر خلاق، مهارت تفکر نقاد، مهارت توانایی برقراری ارتباط موثر، مهارت ایجاد و حفظ روابط بین فردی، مهارت خودآگاهی، مهارت همدلی کردن، مهارت مقابله با هیجان و مهارت مقابله با استرس، از اصلی ترین مهارت های زندگی است که درحفظ و ارتقاء سلامت روان نقش بسزایی دارند.
وی عنوان کرد: قرار است توسط اداره مشاوره وسلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گناباد کارگاه های دیگری از جمله آموزش مهارت های قبل از ازدواج، راهنمای دوران عقد، پیشگیری از اعتیاد و الکل، ارتباط موثر و حل مسئله .... در ترم های آتی نیز برگزار گردد.

132801

 

132800

 

برگزاری مصاحبه نهایی آزمون کاردانی فوریتها در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

مصاحبه رشته کاردانی فوریتهای پزشکی ۳۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون سراسری، در گناباد برگزار شد.130378

به گزارش مفدا گناباد، مدیر گروه رشته فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، گفت: مصاحبه رشته کاردانی فوریتهای پزشکی روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان ماه جاری در محل سالن ورزشی پوریا برگزار شد.
دکتر مجلی افزود: قرار است ۱۸ نفر از این تعداد که بیشترین نمره را در مجموع کسب می نمایند، جهت تحصیل در رشته فوریتهای پزشکی (مقطع کاردانی) وارد دانشگاه شوند.
وی اظهار کرد: در این آزمون، معاینات پزشکی، روانشناسی و تست ورزش از معرفی شدگان انجام می شود.
مجلی عنوان کرد: لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ۶۰ نفر از داوطلبین را جهت مصاحبه رشته فوریت های پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی گناباد، اعلام کرده است.

اهدای خون ۵۵ دانشجوی گنابادی به زلزله زدگان استان کرمانشاه

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و فنی و حرفه‌ای گناباد با مشارکت در برنامه اهدای خون، با زلزله زدگان کرمانشاه همدردی کردند.130503

به گزارش مفدا گناباد، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اعلام این خبر گفت: جمعی از دانشجویان کانون دانشجویی "هلال احمر" دانشگاه علوم پزشکی و دانشکده فنی و حرفه ای پسران گناباد، به دنبال وقوع زلزله در غرب کشور و اعلام نیاز سازمان اهدای خون به گروه های خونی مختلف، با حضور در مرکز انتقال خون شهرستان گناباد، با زلزله زدگان استان کرمانشاه، ابراز همدردی کردند.

دکتر محمد حسن مینوئیان، افزود: صبح  دیروز  ۵۵ نفر از دانشجویان گنابادی بخشی از خون خود را به منظور ابراز همدردی با زلزله زدگان کرمانشاه، اهدا نمودند.

تقدیر معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دبیر شورای انضباطی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

دکتر فراهانی از هادی نعمتیان دبیر شورای انضباطی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جریان برگزاری کارگاه آموزشی دبیران و کارشناسان شوراهای انضباطی ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور در گناباد، تقدیر نمود.

به گزارش مفدا گناباد، در جریان برگزاری کارگاه آموزشی دبیران و کارشناسان شوراهای انضباطی که با شرکت ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی (مشهد، اصفهان، خراسان شمالی، سمنان، خراسان جنوبی، شاهرود، گلستان، سبزوار، نیشابور و تربت حیدریه) به میزبانی گناباد در روزهای ۸ و ۹ آبانماه برگزار شد؛ دکتر فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ارسال لوح تقدیر از هادی نعمتیان دبیر شورای انضباطی دانشگاه، قدردانی کرد.

همچنین دکتر صرامی، دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت نیز با اهدای لوح تقدیر از خانم پورشافعی، کارشناس شورای انضباطی دانشگاه، تقدیر کرد.

129614

 

 

دانشگاه به عنوان امانتی گران بها به من سپرده شده است.

 800x600 images akhbar 1396 Aban Dr bazeli moarefe001 ​سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد در آیین تکریم و معارفه  گفت: امروز دانشگاه علوم پزشکی گناباد به عنوان مجموعه ای با خدمات گسترده و متنوع که در فراز و نشیب مدیریت ها مسیر رشد و تعالی را پیموده است، به عنوان امانتی گرانبها به من سپرده شده که بخاطر اعتمادی که مسئولین شهرستان و مقام عالی وزارت به اینجانب داشته اند، خوشحال و خرسندم.

به گزارش مفدا، دکتر جواد باذلی با اشاره به سی و دومین سالگرد تاسیس دانشگاه افزود: خوشحالم که این فرصت خدمت در سطح عالی مدیریتی برایم فراهم شد تا با دغدغه بیشتر، در بالاترین سطوح استانداردهای مورد انتظار به حق مردم، ارائه خدمت نمایم که برای تحقق این مهم و توسعه کمی و کیفی دانشگاه، از همه همکارانم در دانشگاه انتظار همکاری و حمایت دارم.
وی با قدردانی از تلاش ها و خدمات روسای قبلی دانشگاه گفت: روسای پیشین دانشگاه با تمام توان خود تلاش کردند تا دانشگاه به بالندگی برسد که به نوبه خودم از دکتر قهرمانی، زنده یاد دکتر سالاری، دکتر مسلم و دکتر احمدی کمال تشکر را دارم.

سرپرست دانشگاه با اشاره به مسئولیت تاریخی و مهم دانشگاه های علوم پزشکی در زمان کنونی به عنوان سازمان های مجری و میدانی طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: این طرح موجب ارتقاء سلامت مردم و پاسخگویی به نیاز اساسی و حیاتی جامعه، یعنی سلامت شد، و توانست رضایتمندی مردم را به دست آورد ولی با توجه به محدودیت های مالی که مخصوصا در حوزه درمان با آن مواجه است دچار مشکلاتی شده که امیدواریم با یاری خداوند و مدیریت و حمایت های مدبرانه مسئولین بویژه مقام محترم وزارت، این طرح مسیر اجرایی خود را به نحو مطلوب ادامه دهد و از برایند آن همه مردم بهره مند شوند.
وی بخش دوم سخنان خود را به اعلام برنامه های آتی دانشگاه اختصاص داد و با تاکید بر انطباق محوریت برنامه ها با سیاست های دولت تدبیر و امید برای تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت گفت: تامین، حفظ و ارتقاء سلامت مردم بویژه محرومین و نیازمندان این خطه محروم با کمک به اجرایی شدن برنامه ششم توسعه؛ سازماندهی، حمایت و جهت دهی پژوهش های دانش بنیان؛ پیشگیری و کنترل تهدیدکننده های سلامت؛ بکارگیری توانمندی های مجموعه دانشگاه، تشکل های مردم نهاد و خیریه ها و بار عایت اعتدال، منشور اخلاقی دولت، شایسته سالاری، و تکریم ارباب رجوع ،پزشکان، اساتید و کارکنان مهمترین اهداف دانشگاه خواهد بود که برای اجرای این برنامه ها دست همکاری به سوی همه سازمان های همکار در سطح شهرستان، استان و ملی دراز می کنیم.
دکتر باذلی افزود: از اساتید، مدیران و همکارانم در دانشگاه انتظار دارم با تلاش و همتی مضاعف و با توجه به اسناد بالادستی، بویژه سند چشم انداز 1404 سیاست های کلان نظام سلامت، نقشه جامع علمی کشور و برنامه عملیاتی تحول نظام سلامت در بخش های مختلف بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجددانه تلاش نمایند.
وی تلاش مجددانه همکاران در حوزه درمان برای توجه به برنامه های تحول سلامت در جهت درمان و مراقبت و ارائه خدمات تخصصی برای بازگرداندن سلامت بیماران و ارتقاء سلامت مردم و در حوزه بهداشت، تحقق برنامه ملی تحول سلامت با تاکید بر آموزش های عمومی سلامت، پیشگیری از بیماری ها، کاهش رفتارهای پرخطر در جهت ارتقاء سلامت جامعه در ابعاد جسمانی، روانی اجتماعی و معنوی را  خواستار شد.
سرپرست دانشگاه در ادامه اظهار داشت: همانطور که هدف آرمانی نظام سلامت تامین سلامت کامل جامعه در تمام ابعاد آن است، اهداف تربیتی و پرورشی و تعالی فرهنگی و پایبندی به ارزش های والای اسلامی، تعهد حرفه ای و رعایت و ترویج اخلاق در همه ابعاد فردی و اجتماعی را از پرسنل دانشگاه و دانشجویان انتظار دارم.
وی با اشاره به این سخن حضرت امام خمینی (ره) که " دانشگاه باید کارخانه آدم سازی باشد " افزود: رعایت اخلاق حسنه، احترام متقابل، دوستی، و مودت از جمله انتظارات اینجانب از همه همکارانم است.
دکتر باذلی با ذکر شرایط مالی دانشگاه گفت: هرچند امروز دانشگاه علوم پزشکی گناباد را در شرایطی تحویل می گیرم که بالغ بر 350 میلیارد ریال بدهکاری در بخش های مختلف عمرانی، کارانه پرسنل، اضافه کار، تجهیز و راه اندازی پروژه های نیمه تمام و ... دارد، اما با امید به آینده به دنبال ارتقاء بخش های مختلف دانشگاه بویژه راه اندازی رشته های جدید در مقاطع تحصیلی متفاوت، توسعه خدمات قابل ارائه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی، بویژه آنژیوگرافی و مرکز پزشکی هسته ای، راه اندازی امداد هوایی، ایجاد آموزشکده فوریت های پزشکی در بجستان و سایر طرح های توسعه ای خواهیم بود.