همگام با سراسر کشور و در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، همزمان با ۱۵ اردیبهشت ماه روز جهانی ماما، زایمان طبیعی در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد رایگان شد.
به گزارش وب‌دا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد صبح امروز و در حاشیه بازدید از واحد ترخیص بیمارستان ۲۲بهمن گناباد با اعلام این خبر گفت: رایگان نمودن هزینه انجام زایمان طبیعی در بیمارستانهای دولتی برای تشویق مردم به انجام زایمان طبیعی به جای سزارین می باشد که در نهایت باعث می‌شود شیوع سزارین کاهش یابد.
دکتر علی اکبری با اشاره به آغاز طرح تحول نظام سلامت گفت: امیدواریم با انجام درست این طرح زمینه افزایش رضایت‌مندی مراجعان و بیماران فراهم شود و به جایی برسیم که به فرموده مقام معظم رهبری بیماران در هنگام مراجعه به بیمارستانها، دردی به جز درد بیماری نداشته باشند. وی با بیان اینکه به تدریج و با اجرای این طرح، بخش عمده ای از مشکلات مردم در بیمارستانهای دولتی کاهش خواهد یافت، اظهار داشت: در این طرح صرفاً ۱۰ درصد هزینه های بستری در بیمارستانهای دولتی توسط مردم پرداخت خواهد گردید. وی افزود: پرداختی بیماران بستری ارجاع شده از مناطق روستایی و عشایری و همچنین افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی فقط ۵ درصد خواهد بود. دکتر اکبری با اشاره به اینکه در گذشته مردم به هنگام مراجعه به بیمارستانهای دولتی می بایست ۱۰ درصد فرانشیز بیمه را پرداخت می کردند، تصریح کرد: تا پیش از این بیمار علاوه بر پرداخت این هزینه می‌بایستی برخی ملزومات مورد نیاز را از جیب خود و از بیرون بیمارستان تهیه کنند که این امر باعث بروز مشکلاتی برای بیماران و همراهان آنها می‌گردید اما خوشبختانه در راستای اجرای این طرح، دیگر بیماران برای تامین نیازهای درمانی و تجهیزات پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع نمی شوند.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح تلاش خواهد شد تا با پرداخت‌های مضاعف به پزشکان متخصص زمینه ماندگاری بیشتر آنان در مناطق محروم فراهم شود. دکتر اکبری با بیان اینکه این طرح به تدریج اجرایی خواهد شد، اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان های دولتی حداقل پرداختی بیمار در مقایسه با سال ۹۲ ، ۲۷ درصد کمتر خواهد بود. وی افزود: بر اساس یکی دیگر از بسته های تحول نظام سلامت، ۹۰ درصد هزینه دارویی بیماران صعب العلاج تامین خواهد شد و داروی بیماران خاص نیز رایگان خواهد بود.
وی در پایان از مردم شریف و نجیب درخواست نمود که همچون گذشته صبوری داشته باشند تا انشاا... اجرای تدریجی این طرح موفقیت آمیز باشد.

drahmadii


drakbarii
0690nezam salamat1590 01