افتتاح خانه بهداشت روستاي جزين

افتتاح خانه بهداشت روستاي جزين

همزمان با ششمين روز از هفته دولت 96 و با حضور فرماندار و مسئولين شهرستان بجستان و همچنين جناب آقاي دکتر احمدي رياست دانشگاه علوم پزشکي گناباد آيين افتتاح خانه بهداشت روستاي جزين در محل اين روستا برگزار گرديد.

خانه بهداشت شهداي روستاي جزين در زميني به مساحت 85 متر مربع و با اعتباري بالغ بر يکصد و ده ميليون تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکي گناباد و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان احداث و در اين روز مورد بهره برداري قرار گرفت .

دکتر احمدي رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در اين مراسم  ضمن تبریک هفته دولت و تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار کرد:  حوزه سلامت از بدو انقلاب مورد توجه  دولت مردان قرار داشته است و این توجه در دولت یازدهم بیشتر شد تا جایی که از اولویت دهم به اول دوم ارتقا پیدا کرد.

دکتر احمدی ضمن اشاره به جشنواره عمران و سلامت افزود: دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جشنواره عمران و سلامت موفق شد بین بیش از ۳۰ دانشگاه جزء ۷ دانشگاه برتر قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اذعان کرد: بعد از انقلاب خانه بهداشت و کلمه بهورز تبدیل به برندی شد که باعث الگو برداری دیگر کشور ها از این ایده شده است.

وی  ضمن اشاره به عملکرد ۱۵ خانه بهداشت و ۵ مرکز بهداشتی در شهرستان بجستان  عنوان کرد: بیماری های واگیر و عفونی در بجستان و گناباد با فعالیت همین مراکز ریشه کن شد و باید به سمتی حرکت کنیم که بیماری های غیر واگیر کم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پایان از مشارکت بسیج سازندگی در ساخت خانه بهداشت این روستا تقدیر کرد.

 IMG 0053 IMG 0073 IMG 0088