به اطلاع می‌رساند‌ همزمان با گرامی‌داشت هفته پژوهش، امکان استفاده از دوره آموزشی Online ناشر مذکور، با عنوان Research to Publication از اين تاريخ به مدت شش ماه برای دانشکده‌/دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فراهم گرديده است. دوره مذکور يک برنامه آموزشِ پژوهش در علوم پزشکی و سلامت، از طراحی تا اجرای پژوهش و انتشار مقاله است که توسط ناشرBMJ و با همکاری و مشارکت University of California, San Francisco (UCSF) طراحی و پياده‌سازی شده است. اين دوره شامل 6 دوره آموزشی با عناوين زير مي‌باشد:

1- How to Write a Paper

2- What Editors and Peer Reviewers look for

3- Publication Ethics

4- Designing Clinical Research

5- Responsible Conduct of Research

6- Introduction to Clinical Trials

مجموعه عناوين مذکور شامل 200 ساعت آموزش در 48 موضوع اختصاصی است. مخاطبين اين دوره، پژوهشگران، اعضای هيات علمی، سردبيران و داوران مجلات، کارشناسان پژوهشی و اخلاق و دانشجويان هستند.

محتوای آموزشی هر دوره شامل متن، صفحات و آدرس‌های اينترنتی و فايل‌های صوتی و تصويری (فيلم‌) است. برای شرکت در اين دوره، لازم است که همکاران ابتدا از طريق آدرس http://rtop.bmj.com  نسبت به ثبت‌نام در دوره مذکور اقدام نموده و در آن شرکت نمايند. لذا ضمن ارسال راهنمای ثبت‌نام پيوست، خواهشمند است دستور فرمائید، مراتب از طريق ارسال ايميل، درج در وب سايت دانشگاه و مکاتبه رسمی، به اعضای محترم هيات علمی، دانشجويان و پژوهشگران آن دانشکده/دانشگاه جهت استفاده اطلاع‌رسانی شود.