معاونت غذا و دارو

اخبار غذا و دارو

- با حضور معاون وزیر بهداشت و ریاست سازمان غذا و دارو ساختمان معاونت غذا و دارو افتتاح شد.

معاون وزیر بهداشت و ریاست سازمان غذا و دارو در مراسم افتتاح این طرح که قائم مقام ، معاون غذا و مدیر کل بازرسی سازمان غذا و دارو و جمعی از مسئولین محلی حضور داشتند با بیان اینکه حدود دو هزار نوع گیاه دارویی در ایران شناسایی شده است ، گفت: حدود ۵۰۰ دارو با منشأ گیاهی در کشور پروانه و مجوز تولید دارد.
دکتر شیبانی ، زعفران را یک پتانسیل مهم و ظرفیت خوب در این منطقه دانست و افزود: امیدواریم در آینده ای نزدیک با تصویب مرکز تحقیقات زغفران این دانشگاه به عنوان یک قطب تحقیقاتی در شورای گسترش ، شاهد استفاده بیشتر از این پتانسیل و افزایش ارزش افزوده این محصول باشیم. وی تصریح کرد: هم اکنون در سایر کشورها از این گیاه مهم که هم جنبه دارویی و هم غذایی دارد در تولید دارو استفاده می شود ولی متأسفانه تا کنون در کشور توجه جدی به آن نشده است. دکتر شیبانی ، غذا و دارو را از ابزارهای مهم در سلامت جامعه عنوان کرد و افزود: حدود صد هزار فرآورده غذایی در کشور مجوز دارند که عمدتاً تولید داخل کشور

مطالعه بیشتر...

- استخدام دو نفر دکترای داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

دانشگاه علوم پزشکی گناباد جهت تکمیل کادر نیروی انسانی متخصص خود اقدام به استخدام موردی دو نفر دکترای داروسازی نموده است .

متقاضیان جهت اطلاع بیشتر با شماره تلفن ۰۵۳۳۷۲۲۱۹۱۹ تماس حاصل فرمایند.

- آخرین مهلت تکمیل پرونده جهت تمدید پروانه داروخانه ها

آخرین مهلت تکمیل پرونده جهت تمدید پروانه داروخانه ها تا ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ تمدید شد

بدیهی است در صورت عدم تکمیل پرونده ها و نقص در ارائه مدارک منجر به تاخیر تمدید پروانه ها خواهد شد که مسئولیت آن بر عهده موسسین محترم داروخانه ها خواهد بود.

- مهلت تکمیل فرم ارزیابی برنانه های پیش نیازی (prps)واحد های تولیدی تا ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۰

به اطلاع مسئولین فنی واحد های تولیدی مواد غذایی شهرستان می رساند که جهت تکمیل فرم ارزیابی برنامه های پیش نیازی واحد های تولیدی حداکثر تا تاریخ ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۰ فرصت دارند تا فرم را از قسمت اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی مدیریت غذا و دارو تهیه و نسبت به تکمیل آن و ارائه به اداره نظارت بر مواد غذایی اقدام کنند.

- آخرین مهلت ارائه مدارک جهت صدور پروانه داروخانه ها ۱۰/۳/۱۳۹۰

آخریم مهلت ارائه مدارک توسط داروخانه ها جهت صدور پروانه های جدید مطابق آخرین آئین نامه ابلاغی مربوط به داروخانه ها تا تاریخ ۱۸/۳/۱۳۹۰ می باشد.

مدارک لازم جهت ارائه به مدیریت غذا و دارو عبارتند از :

۱- تصویه حساب سازمان نظام پزشکی تا پایان سال ۱۳۸۹

2- اخذ گواهی نهایی آموزش مداوم از دفتر آموزش مداوم دانشگاه

مطالعه بیشتر...