درباره انجمن

مقدمه

پس از تصویب آیین نامه انجمن های علمی دانشجویی توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغ آن در مورخ 08/04/1394 توسط معاون فرهنگی دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انجمن های علمی به منظور حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ و اخلاق علمی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، تقویت روحیه و بنیه علمی دانشجویان مستعد و توانمند و فراهم آوردن زمینه های مناسب برای فعالیت های جمعی علمی و کارگروهی، افزایش مهارت های عملی و همچنین بهره گیری از توانمندی و خلاقیت آنان در تحقق پیشرفت علمی و نهضت تولید علم و جنبش نرم افزاری و ایجاد کارآفرینی، تشکیل گردیدند. انجمن علمی پزشکی نیز جمعیتی متشکل از دانشجویان علاقه مند به مشارکت در فعالیت های علمی در این دانشکده می باشد.

معرفی

با پیگیری های انجام گرفته اولین مجمع عمومی رشته پزشکی دانشگاه در تاریخ 21/2/1395 با حضور70 نفر از اعضای این انجمن تشکیل گردید. و پس از انجام رای گیری و انتخاب اعضای شورای مرکزی، جناب اقای علی عاشوری بعنوان دبیر اولین دوره انجمن علمی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، انتخاب گردیدند. هم چنین با برگزاری مجمع عمومی در دوره های بعدی نیز آقایان احمدرضا عطاردی و محمدرضا مجیدی بعنوان دبیران انجمن انتخاب شدند. تمامی این عزیزان خدمات شایان تقدیر و توجهی در حوزه انجمن علمی انجام داده اند و بر همه ی ما لازم است قدردان این عزیزان باشیم.

سومین مجمع عمومی این انجمن با حضور حداکثری دانشجویان این رشته در تاریخ 23/7/1397 برگزار گردید و در طی آن ضمن معرفی محوریت و اهداف تشکیل انجمن های علمی دانشجویی و بیان گزارش فعالیت های انجمن در دوره های قبل، آقایان رضا آخوندی، علی نسیمی، محمدحسین جعفرزاده و خانم ها فائزه طهرانیان، کیمیا محمدپور، حانیه باباپور و فائزه آهویی بعنوان اعضا شورای مرکزی جدید انتخاب شدند. لازم به ذکر است در اولین جلسه شورای مرکزی، اهداف و برنامه های انجمن در طی یکسال آینده تدوین، و آقای رضا آخوندی بعنوان دبیر این دوره انجمن انتخاب گردیدند.

هم چنین با پیگیری های اعضای شورای مرکزی امتیاز نشریه "ثریتا" بعنوان اولین نشریه اختصاصی انجمن های علمی دانشگاه به این انجمن اعطا گردید. این نشریه دانشجویی تلاش دارد با بکارگیری هیئت تحریریه تخصصی و دانشجو محور در سه بخش علمی، فرهنگی و اجتماعی، به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات علمی، معرفی تازه ها و دستاورد های بروز علم پزشکی، آشنایی با فیلد های تخصصی این رشته، ارتباط بین علم و فرهنگ از گذشته تاکنون و تببین مسیر آینده دانشجویان این رشته بپردازد که اولین شماره آن نیز بزودی به چاپ خواهد رسید. لازم بذکر است تمامی امورات این نشریه اعم از تولید محتوا، طراحی، صفحه آرایی، پیگیری چاپ و مدیریت امور به عهده دانشجویان پزشکی میباشد که این خود گواه بر پتانسیل بالای دانشجویان این رشته در بخش های مختلف اجتماعی و فرهنگی علاوه بر امورات علمی است.

 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/08/18
تعداد بازدید:
309
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal