نظام ارجاع زمینه دسترسی آسان و راحت مردم به خدمات را فراهم می‌کند

 دکتر جلیل مشاری در همایش تبیین سیستم نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت برای بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع بر اساس بند 8 سیاست‌های کلی نظام سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، ماده 91 قانون توسعه چهارم، مواد 32، 35 و 38 برنامه پنجم توسعه و ماده 74 برنامه ششم به عنوان یک الزام قانونی است.
 وی افزود: بر اساس این مواد قانونی، توزیع عادلانه خدمات سلامت باید بر مبنای پزشک خانواده و نظام ارجاع انجام شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد، همکاری بین بخشی را در اجرای سیستم نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت بسیار مهم دانست و گفت: این طرح از سطوح ابتدایی و پیشگیری تا خدمات تخصصی و فوق تخصی و پرهزینه نظام سلامت را دارا است.
دکتر مشاری با بیان اینکه اجرای این طرح، ضمن کاهش زمان و پرداختی از جیب مردم، زمینه دسترسی آسان و راحت مردم به خدمات را فراهم می‌کند، اظهار کرد: ارتقای کیفیت خدمات سلامت، استفاده بهینه از خدمات درمانی، کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از خطاهای نسخه‌نویسی از جمله مهمترین اهداف اجرای این طرح است.
وی افزود: این سیستم در سطوح اول شروع به بیماریابی می‌کند تا ضمن تشخیص و پیشگیری از عوارض بیماری‌ها، بار مراجعه مراکز سطح 2 را کاهش می‌دهد.
دکتر مشاری گفت: سطح یک شامل اقدامات پیشگیری و درمان‌های اولیه در خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت، سطح دو خدمات درمان تخصصی سرپایی و بستری و سطح سه خدمات فوق تخصصی سرپایی و بستری است.
تاریخ به روز رسانی:
1398/06/26
تعداد بازدید:
12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal