برگزاری جلسه کمیته درون بخشی مدیریت پسماندهای پزشکی شهرستان بجستان

صبح امروز مورخه 10 شهریور 98 جلسه کمیته مدیریت پسماندهای پزشکی شهرستان بجستان ،در محل دفتر ریاست شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان ،این جلسه از ساعت 9 صبح امروز و با حضور دکتر مرادی ،معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد ،دکتر محمدی ریاست شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان و سایر اعضای این کمیته و به منظور بررسی وضعیت کنونی نحوه جمع آوری ، بی خطر سازی و دفع بهداشتی زباله ها و پسماندهای حوزه پزشکی سطح شهرستان و ارائه راهکارهای لازم در راستای کاهش آسیبها و خطرات ناشی از این مواد در محل دفتر مدیریت شبکه بهداشت برگزار گردید.

گفتنی است پسماندهای پزشکی به هر نوع زباله ای گفته می شود که در مراکز بهداشتی و درمانی تولید می شود و در صورتیکه به درستی دفع نشوند، نوعی تهدید مستقیم و فوری برای سلامت افراد جامعه هستند.

این پسماندها، شامل پسماندهای عفونی، پسماندهای پاتولوژیک، اجسام تیز و برنده، پسماندهای دارویی و امثال آن می باشد که به دلیل آلوده بودن واحتمال انتقال بیماری ،تهدیدی برای سلامتی مردم بوده وباید با روشهای مناسب مدیریت گردد..

در حال حاضر پسماندهای عفونی تولید شده در بیمارستان و مراکز درمانی در سطح شهر بجستان پس از جمع آوری،  بوسیله دستگاه بی خطر ساز در محل بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان  بیخطر و تبدیل به زباله عادی شده و سپس جهت دفع بهداشتی تحویل شهرداری میگردد.

در این جلسه بر ضرورت نظارت کامل کارشناسان بهداشت محیط شبکه بر نحوه جمع آوری و بیخطر سازی زباله های بیمارستانی تاکید و مقرر شد به منظور مدیریت پسماندهای تولیدی مراکز و بخش های خصوصی نیز جلسه ای با حضور دستگاه های ذیربط از جمله فرمانداری ، محیط زیست ، شهرداری و ... برگزار و در خصوص نحوه جمع آوری و دفع بهداشتی این مواد تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

تاریخ:
1398/06/10
تعداد بازدید:
65
منبع:
Powered by DorsaPortal