.

ساخت حمام در منزل یک سالمند

.

ساخت حمام در منزل یک سالمند تنها در روستا نتیجه اولین دوره کارآموزی ویزیت در منزل سالمندان توسط دانشجویان ارشد پرستاری سالمندی در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد شد.


به گزارش وبدا، معاون پژوهشی دانشکده پرستاری و عضو هیات علمی گروه پرستاری و سلامت سالمندان و بهداشت روان گفت: دانشجویان ارشد پرستاری سالمندی به صورت کاملا آکادمیک و رسمی همراه با تجهیزات و کیف مخصوص ویزیت منزل از مناطق روستایی، کار ویزیت در منزل خود را شروع کردند و ضمن بررسی وضعیت سلامتی سالمندان با انجام معاینه و تست‌های تشخیصی و همچنین مداخلات ضروری در حیطه تخصصی پرستاری، محیط سالمند را نیز به لحاظ ایمنی و معیارهای متناسب با شرایط سالمندان بررسی نمودند.
دکتر لیلا صادق مقدم افزود: در ویزیت‌های انجام شده مشخص شد که منزل مسکونی یک سالمند تنها، فاقد حمام است و برای سالمند جابجایی و رفتن به حمام در بیرون از منزل بسیار مشکل بود.
وی تصریح کرد: با ادامه بررسی محیط و انجام مداخلات بین گروهی و با کمک‌هایی که توسط اساتید و دانشجویان جمع‌آوری گردید، در منزل مسکونی این سالمند که در یکی از روستاهای شهرستان گناباد واقع است، حمام احداث شد.
دکتر صادق‌مقدم خاطرنشان کرد: انجام مداخلات خدمات محور، حضور در بطن جامعه و درک مسائل و مشکلات سالمندان از اهداف مهمی است که گروه پرستاری و سلامت سالمندان دانشکده پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد دنبال می‌کند.

تاریخ:
1398/04/23
تعداد بازدید:
57
منبع:
Powered by DorsaPortal