- برگزاری جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی گناباد

گزارش تصویری جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی گناباد

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود با حضور مسئولین بخش های مختلف دانشگاه اعم از فرهنگی، آموزشی، کمیته انظباطی، شورای صنفی در محل سالن همایش های کوثر این دانشگاه برگزار شد.

دکتر محمدحسن مینوئیان حقیقی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه ضمن عرض تبریک به دانشجویان جدیدالورود گفت: همکاران ما دراین حوزه زمینه حضور دانشجویان در تشکل های اسلامی، انجمن های علمی، کانون های فرهنگی، انجمن های ورزشی، نشریات دانشجویی، شوراهای صنفی و .. را فراهم کرده و نتیجه و نمود این فعالیت ها را در قالب جشنواره قرآن و عترت، جشنواره بین المللی سیمرغ، جشنواره نشریات دانشجویی و المپیاد های ورزشی و غیره مشاهده می کنیم.

وی افزود: این دانشگاه در طی سالیان متمادی مقام های مختلفی را در جشنواره های مختلف کسب کرده که ما به آنها افتخار می کنیم؛ لذا از همه دانشجویان مستعد و با انگیزه دعوت می شود تا در بخش های مختلف فرهنگی و دانشجویی حضور به عمل آورند.

در ادامه حجت السلام حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه برای فراهم آوردن وسایل رفاهی و آموزشی دانشجویان، بیان کرد: در روایات اسلامی آمده است که هر کسی که  شهر دیار خود را جهت کسب مهارت و دانشی که در خدمت جامعه باشد ترک کند، هفتاد هزار فرشته برای او طلب مغفرت می کنند.

وی ادامه داد: شما دانشجویان عزیز از خانواده کوچکتری جدا شده و هم اکنون به یک خانواده بزرگتری پا گذاشته اید که امروز این خانواده بزرگتر در جهت کسب دانش و معنویت، در خدمت شما بوده و هم اکنون که عضو این جامعه بزرگ شده اید سعی کنید که پس از کسب مهارت و دانش در خدمت جامعه خود باشید.

دکتر عباسعلی  عباس نژاد مدیر آموزشی دانشگاه ضمن معرفی ریاست دانشکده ها و معرفی بخش های مختلف حوزه آموزشی از دانشجویان درخواست کرد که برای مطرح کردن و حل مشکلات آموزشی خود سلسله مراتب را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: جهت حل مشکلات آموزشی خود ابتدا به استاد راهنما، سپس مدیرگروه، معاون آموزشی دانشکده، مدیر امور آموزشی و در نهایت معاون آموزشی دانشگاه مراجعه کنید.

دکتر میترا صالحی سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه هم ضمن معرفی قسمت های مختلف معاونت تحقیقات و فناوری گفت: یک پژوهش با فرضیه و سؤال در ذهن شروع شده و به دنبال آن با انجام آزمایش و در نهایت نتیجه گیری همراه است.

وی افزود: هدف از پژوهش صرفا نوشتن مقاله نبوده؛ بلکه هدف اصلی پژوهشگر باید انجام یک پژوهش به منظور برداشتن باری از دوش جامعه باشد تا مشکلی از جامعه  را حل کرده و اثری ماندگار از خود بر جای بگذارد.

وی همچنین هدف از تشکیل کمیته تحقیقات را ترویج فرهنگ پژوهش و تحقیق، ایجاد فرصتی برای رشد و شکوفایی دانشجویان مستعد و نشاط و پایایی علمی عنوان کرد.

همچنین قاسم قاسمی دبیرکل شورای صنفی دانشگاه ، ضمن معرفی دبیران و اعضای شورای صنفی گفت: یکی از برنامه ریزی های سازنده ای که در این دوره صورت گرفت کمیته بندی شوراها بود به صورتیکه دبیر هر واحد به صورت جداگانه و تخصصی به واحد مورد نظر رسیدگی می کنند.

وی ضمن تاکید بر به رسمیت شناخته شدن حق اعتراض مصالحت آمیز برای دانشجویان در آیین نامه جدید، از آن ها درخواست کرد که در اعتراضات خود انصاف را رعایت کرده و مشکلات خود را با محوریت شورای صنفی پیگیری نمایند.


تاریخ:
1398/07/09
تعداد بازدید:
112
منبع:
Powered by DorsaPortal