برپایی نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای سالمندان در مرکز سلامت جامع شهید قلی‌پور زیبد

برپایی نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای سالمندان در مرکز سلامت جامع شهید قلی‌پور زیبد

نمایشگاه/ مراسم / جلسه آموزشی/
همزمان با هفته ملی سالمند «7 تا 13مهر» و روز جهانی قلب «7مهر»، نمایشگاهی از توانمندی‌ها و دستاوردهای سالمندان در مرکز سلامت جامع شهید قلی‌پور زیبد برگزار شد.

این نمایشگاه در گرامیداشت هفته ملی سالمند که امسال با شعار تحکیم حقوق سالمند نامگذاری شده است، با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه، اداره بهزیستی گناباد، شورا و دهیاری روستای زیبد و سالمندان روستاهای زیبد، سنو، نوده، بیهود، زیرجان و فودنجان برپا گردید.
در حاشیه این نمایشگاه و در راستای افزایش آگاهی سالمندان در خصوص بیماری‌ها و روش‌های خودمراقبتی، کلاس‌های آموزشی برگزار شد.
همچنین به منظور فرهنگ سازی و ارتقاء سبک زندگی سالم و جایگزینی گوشت‌های سفید به خصوص ماهی و روغن‌های مفید مثل روغن زیتون در سبد خانوار، در یکی از غرفه‌ها، انتخاب ماهی سالم و تازه و نحوه پاک کردن و روش‌های مختلف بوزدایی و طبخ ماهی آموزش داده شد.
در این نمایشگاه، توانمندی‌های سالمند در فعالیت‌های مختلف از جمله پشم‌ریسی، نخ ریسی، قالی بافی، سبدبافی، پخت نان و تهیه رشته آش در غرفه‌های مختلف ارائه شده بود.
ویزیت رایگان توسط پزشک و دندانپزشک، تجلیل از سالمندان توانمند با اهدای لوح تقدیر و هدیه، شعرخوانی طنز توسط دو شاعر سالمند، پذیرایی از مهمان‌ها و شرکت‌کننده‌های با غذای محلی و انجام مسابقات محلی و مفرح از جمله مسابقه دوز، ماست خوری و یک قل ـ دو قل همراه با اهدای جوایز از دیگر برنامه‌های گرامیداشت هفته سالمند در مرکز سلامت جامع شهید قلی‌پور زیبد بود.
یادآور می‌شود؛ در ابتدای این مراسم پس از ارائه خیرمقدم توسط دکتر امیر زنگوئی مسئول مرکز سلامت جامع شهید قلی‌پور زیبد، کارشناسان مختلف مسائلی را درباره سالمندی ارائه کردند.

تاریخ:
1397/07/14
تعداد بازدید:
17
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal