کارگاه مهارت های همسرداری به مناسبت هفته ازدواج به همت گروه سلامت خانواده، جمعیت و مدارس معاونت بهداشت و با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد برگزار شد.

کارگاه مهارت های همسرداری به مناسبت هفته ازدواج به همت گروه سلامت خانواده، جمعیت و مدارس معاونت بهداشت و با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی که با حضور زوجین جوان و تعدادی از پرسنل ادارات شهرستان گناباد برگزار شد، دکتر سعادتی پژوهشگر و مدرس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سخنانی پیرامون آیین همسرداری عنوان کرد: همسرداری مهارتی است که زوجین با شناخت توانمندی ها، تفاوت ها و حساسیت های یکدیگر بتوانند به نیازهای جسمی، عاطفی، روانی و جنسی طرف مقابل پاسخ داده، طوری که هر دو احساس رضایت خاطر و آرامش نسبی داشته باشند.
وی افزود شایسته است همسران با شناخت کامل تفاوت های یکدیگر و یادگیری روش های ابراز محبت سعادت خود و خانواده را بیمه نمایند و از کوتاه ترین لحظه های با هم بودن بیشترین بهره ها را ببرند.
وی به تفاوت های روانشناختی زن و مرد در زندگی مشترک اشاره کرد و گفت: میزان اعتماد به نفس زنان با احساس اطمینان آنان از دوست داشته شدن، رابطه مستقیمی دارد در حالی که مردان زمانی از اعتماد به نفس کافی برخوردارند که بتوانند درخواست های همسر خود را برآورده کنند. زنان دوست دارند برای حل شدن یک موضوع درباره آن صحبت کنند در حالی که مردان این عمل زنان را پر حرفی تلقی می کنند.
وی اظهار داشت زنان دوست دارند که همسرانشان محبت خود را ابراز کنند اما مردان فکر می کنند که نیازی به گفتن این جملات نیست.
دکتر سعادتی پس از بیان مهارت های همسرداری، ویژگی های یک ازدواج سالم را برشمرد و ادامه داد که قانون طلایی یک ازدواج موفق، اقدام به موقع، انتخاب مناسب و ارتباط صحیح است.
تاریخ:
1398/05/20
تعداد بازدید:
66
منبع:
Powered by DorsaPortal