1398/07/09

حضور دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در دومین نشست مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

صبح امروز با مشارکت دبیران شوراهای صنفی 59 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی، انتخابات هیأت نظارت و شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور با 52 رای ماخوذه انجام شد.
دومین نشست مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، با هدف بررسی جایگاه و اهمیت شوراهای صنفی و با محوریت مسائل صنفی و رفاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی در هتل توریست مشهد برگزار شد.

در این نشست معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، مدیر کل دانشجویی و رئیس صندوق رفاه دانشجویان با حضور در این جمع دانشجویی، پای صحبت‌ها و دغدغه‌های دبیران شوراهای صنفی نشستند و به سوالات آنان پاسخ گفتند.

قاسم قاسمی دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز در این در این جلسه بیان کرد: لزوم ارتقای جایگاه شوراهای صنفی در میان سایر معاونت های وزارت بهداشت به خصوص معاونت آموزش و معاونت توسعه مدیریت و توسعه منابع احساس می شود.

وی با اشاره به لزوم پاسخگویی مقامات معاونت آموزشی وزارت در خصوص افزایش نامحسوس ظرفیت رشته های علوم پزشکی ، تصریح کرد: پیگیری فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از طریق نهادهای مربوطه توسط شورای مرکزی جدید و مسئولین آموزشی وزارت صورت گیرد.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: پیشنهادات جهت بازنگری برخی آیین نامه ها و لزوم اصلاح آن ها از سوی هیئت مرکزی نظارت بر شوراهای صنفی ارائه گردد.

قاسمی همچنین گفت: با توجه به اجرای طرح اینترن شیپی در برخی دانشگاه ها از جمله گناباد خواستار نظارت جدی تر و لزوم بررسی و اجرای کامل آیین نامه ها از جمله ارائه خدمات مختلف مثل بیمه مسئولیت برای این دانشجویان نیز هستیم.
تعداد بازدید:
111
Powered by DorsaPortal