فرایند اجرایی تصویب طرح‌های تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد ویرایش خرداد ماه 1397

فرایند اجرایی تصویب طرح‌های تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

فرایند اجرایی تصویب طرح‌های تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

خرداد 1397

1- کلیه مراحل تصویب طرح‌های تحقیقاتی در شورای پژوهشی دانشگاه و دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی، EDC، واحد تحقیقات بالینی و کمیته تحقیقات دانشجویی (دارای تفویض اختیار) صورت می گیرد و جهت عقد قرارداد و تائید کمیته مالی به حوزه معاونت تحقیقات و فن آوری ارسال می گردد.

2- بر اساس برنامه عملیاتی معاونت ابلاغی از سوی وزارت بهداشت تمامی طرح های تحقیقاتی پیشنهادی باید به سامانه پژوهشی معاونت ارسال گردد.

3- در مورد طرح های تحقیقاتی مشترک با دانشگاه ها، مراکز تحقیقات یا موسسات (خارج از دانشگاه علوم پزشکی گناباد) مطابق آیین نامه طرح های چند مرکزی( از اینجا دانلود کنید) انجام خواهد شد.

4- در طرح های پایان نامه ای دانشجویان خارج دانشگاه که توسط اعضای این دانشگاه راهنمایی یا مشاوره می شود و در قالب طرح های چند مرکزی قابل اجرا نیست، در صورت تصویب شورای پژوهشی، تعهد داخلی با تایید استاد راهنما و یا مشاور و تامین هزینه های مربوطه توسط متقاضی، با حفظ مالکیت معنوی و ذکر افیلیشن دانشگاه در مقالات استخراج شده می تواند با بهره گیری از محیط و تجهیزات دانشگاه اجرا شود.

5- بر اساس دستورالعمل مصوب کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی تمام طرح های مصوب دانشگاه اعم از شورای پژوهشی،کمیته تحقیقات دانشجویی، تحصیلات تکمیلی، مراکز تحقیقاتی، واحد تحقیقات بالینی بیمارستان و ... بایستی قبل از اجرا مصوبه کمیته اخلاق در پژوهش دانشگاه را اخذ و پس از ثبت اطلاعات طرح در سامانه ملی اخلاق و صدور کد مربوطه مجوز شروع به کار صادر خواهد شد.

تبصره1- طرح های مصوب سایر دانشگاه ها و موسسات آموزشی پژوهشی که مصوبه کمیته اخلاق در پژوهش دانشگاه مبدا را اخذ نموده اند و محیط کار آنها مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی گناباد می باشد با هماهنگی مدیریت امور پژوهشی و واحد مربوطه شروع به کار بلامانع خواهد بود.

تبصره 2- در صورت مشاهده هر گونه تخلف پژوهشی در حین انجام پژوهش و پس از آن ( از جمله انتشار مقاله) بر اساس دستورالعمل رسیدگی به تخلفات پژوهشی ( از اینجا دانلود کنید) تصمیم گیری خواهد شد.

6- جهت جمع آوری داده­ها و اطلاعات موجود در حوزه­های مختلف دانشگاه، پس از تائید معاونت مربوطه، عقد تفاهم نامه با محقق در خصوص رعایت حقوق مادی و معنوی این دانشگاه قابل اجرا است.

7- دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی اختیار تصویب طرح های پیشنهادی با بودجه زیر ده میلیون تومان را دارا می باشند و بالاتر از مبلغ ذکر شده بایستی در شورای پژوهشی دانشگاه مطرح و مورد تصویب قرار گیرد.

8- مجریان طرح های پژوهشی بایستی همکاری کامل جهت انجام نظارت اجرایی توسط ناظر/ناظرین معرفی شده از طرف شورای پژوهشی دانشگاه را به عمل آورد.

9- پرداخت 40% کل هزینه طرح های تحقیقاتی (بجز هزینه وسایل، مواد مصرفی و آزمایشات) پس از عقد قرارداد و 60% باقیمانده پس از ارائه گزارش نهایی و جلد صحافی شده (تایید شده توسط ناظر) به همراه مقاله چاپ شده یا پذیرش شده (Accept) قابل پرداخت خواهد بود.

10- حداقل 80 درصد طرح‌های تحقیقاتی در هر یک از بخش های با تفیض اختیار تصویب طر ح ها از قبیل مراکز تحقیقاتی، کمیته تحقیقات دانشجویی و EDC باید در راستای اولویتهای تحقیقاتی دانشگاه باشند.

11- تعهدات اخذ ‌شده هنگام عقد قرارداد طرح‌های تحقیقاتی در مورد مجریان رسمی و پیمانی شامل تعهد کتبی از مجری اول با تایید از سوی معاون محترم تحقیقات و فناوری و امور مالی مربوطه و در مورد مجریان قراردادی و طرحی با سپردن تضمین های قابل قبول (چک ضمانت و یا سفته) خواهد بود.

12- تمدید قرار داد طرح های تحقیقاتی حداکثر به مدت 24 ماه (در سه مرحله 8 ماهه) در صورتی که ناظر طرح آن را تایید نماید.

13- حق الزحمه (500 هزار تومان) پایان نامه دانشجویان ارشد در صورتی که در قالب طرح تحقیقاتی به مدیریت پژوهشی ارائه گردد قابل پرداخت خواهد بود.

14- در خصوص بررسی و تصویب طرح های پژوهشی دانشجویان در کمیته تحقیقات دانشجویی تا سقف 000/000/35 میلیون ریال تفویض اختیار داده می شود.

15- مجریانی که به تعهداتشان عمل ننمایند و در صورت بی توجهی به نامه ارسال شده از معاونت، از طریق امور مالی مبلغ واریز شده از حقوق مجری کسر می شود.

16- تعهدات مجری نسبت به انجام طرح بر اساس مبلغ نهایی تصویب شده توسط کمیته مالی بر طبق جدول زیر اجرا می گردد.

مبلغ تصویبی طرح(تومان)

نوع مقاله مورد تعهد مجری طرح

1000000

بدون نمایه

2000000

سایر نمایه ها

4000000

نمایه 3

6000000

Scopus

8000000

Pubmed و ISI بدون IF

10000000

ISI با IF

12000000

Q2

15000000

Q1

تاریخ:
1397/04/31
تعداد بازدید:
85
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal