شرکت کارشناس معاونت در کارگاه کشوری ترجمان دانش
شرکت کارشناس معاونت در کارگاه کشوری ترجمان دانش
با هدف ارتقای دانش و مهارت کارشناسان کاربست نتایج تحقیقات سلامت کشور در تهیه و تدوین پیام از طرح های تحقیقاتی، کارگاه ترجمان دانش در روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه از ساعت 8 الی 14 در محل سالن همایش کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید.
گروه ترجمان، تبادل و تجاری سازی دانش دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، کارگاه کشوری ترجمان دانش را برای کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی کشور از ساعت 8:30 تا 13 روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه 1397 برگزار نمود. برنامه علمی این کارگاه با محورهای زیر برگزار شد:
1- ترجمان دانش چیست؟
2- مراحل انتقال پیام و نحوه درج پیام متناسب با مخاطب.
3- معرفی ساختار و درج پیام در سامانه نتایج پژوهش های سلامت کشور.
4- پایش برنامه عملیاتی ترجمان دانش در دانشگاه های علوم پزشکی.
 کارگاه در ساعت 8:30 پس از تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، با خوش آمد گویی آقای دکتر ملکوتی، معاون محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران، آغاز گردید. ایشان اظهار داشتند این کارگاه با تمرکز بر نحوه ثبت پیام در سامانه نتایج پژوهش های سلامت کشور برگزار می شود. سپس ضمن تشکر از آقای دکتر کبیری، رئیس محترم مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات وانتشارات وزارت بهداشت، برای همکاری در برگزاری کارگاه، هدف پایگاه نتایج پژوهش ها را رساندن پیام به سمع و نظر مخاطبین و در نهایت طراحی پروپوزالهای هدفمند و خاص اعلام نمودند. در ادامه آقای دکتر کبیری در سخنانی نقطه نظرات آقای دکتر هاشمی، مقام محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آقای دکتر ملک زاده، معاون محترم تحقیقات و فناوری، را مبنی بر به ثمر رساندن تحقیقاتی که در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی انجام می شود و رسیدن پیام آنها به مخاطبین ذکر کردند و در همین راستا توضیحاتی در باره سامانه نوپا (نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران) و بالاخص پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور ارائه نمودند و اظهار امیدواری کردند کارشناسان شرکت کننده در این کارگاه بتوانند پس از مراجعه به واحدهای خود خبرهایی با پیام های واقع بینانه تر و فارغ از اصطلاحات تخصصی به قاطبه مردم برسانند. مردم ذینفعان اصلی همه این پژوهش ها هستند، چرا که دولت هزینه این پژوهش ها را از مالیات پرداخت می کند. در ادامه، اعضای کمیته علمی ترجمان دانش دانشگاه علوم پزشکی ایران و کارشناس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات وانتشارات وزارت بهداشت، طبق برنامه در مورد ترجمان دانش، انتقال پیام و پایش برنامه عملیاتی توضیحاتی ارائه کردند و شرکت کنندگان نیز در کار گروهی نحوه تولید پیام و اشتباهات رایج در سامانه شرکت نمودند. همچنین مراسم رونمایی از کتاب ترجمان، تبادل و تجاری سازی دانش، که توسط اعضای کمیته علمی ترجمان دانش تالیف شده است، با حضور ریاست محترم دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه برگزار گردید. 
آقای مهندس داستانی از معاونت تحقیقات و فنآوری دانشگاه در این کارگاه شرکت نمودند.
 
تاریخ:
1397/02/29
تعداد بازدید:
31
منبع:
Powered by DorsaPortal