معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان کرد: در آینده بسیار نزدیک، طرح نظام ارجاع الکترونیک به تدریج در تمام مناطق کشور عملیاتی شده و گام موثری در مسیر رضایتمندی خدمت گیرندگان و مدیریت منابع برداشته خواهد شد.

برنامه نظام ارجاع الکترونیک در بستر پرونده الکترونیک بیماران، تحول بزرگی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان دکتر مرادی در جلسه هماهنگی بین بخشی برنامه پرونده الکترونیک سلامت در بجستان که با حضور بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بجستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه اولین سطح سیستم نظام ارجاع از بهداشت آغاز می‌شود، گفت: در راستای اجرای این طرح، مردم در اولین اقدام از وجود پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت به عنوان مشاورانی امین و قابل اعتماد بهره‌مند می‌شوند و در صورت نیاز به پزشکان متخصص در سطح 2 ارجاع داده خواهند شد.

دکتر مرادی از پرونده الکترونیک سلامت به عنوان یک خدمت بزرگ نام برد و افزود: با تکمیل این پرونده، سابقه همه ویزیت‌ها، داروهای قابل استفاده و بیماری‌ها در هر کجای کشور با کدملی فرد ارائه می‌گردد تا ضمن کنترل وضعیت سلامتی فرد، از بروز تداخلات دارویی جلوگیری شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد، بسیج ملی کنترل فشارخون را یکی دیگر از برنامه‌های مهم حوزه بهداشت برشمرد و تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح فشارخون افراد بالای 30سال، زنان باردار و افراد دارای نارسایی کلیوی اندازه‌گیری و در سامانه ثبت می‌شود.

ایشان با بیان اینکه این طرح از 17 خرداد به مدت یک ماه و در سطح کلیه مراکز سلامت جامعه شهری و روستایی و خانه های بهداشت انجام خواهد گرفت،اضافه نمود : به منظور دسترسی راحت‌تر همه افراد گروه هدف، پایگاه‌های سیار سلامت هم در این مدت در نقاط مختلف شهر مستقر خواهند شد.

  
تاریخ:
1398/03/21
تعداد بازدید:
199
منبع:
Powered by DorsaPortal