مصوبات سفر وزیر بهداشت و درمان به شهرستان بجستان خیلی زود وارد فاز عملیاتی شد

سفر یک روزه سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی هفته گذشته به شهرستان های گناباد و بجستان دستاوردهای ارزشمندی را در راستای توسعه بخش بهداشت و درمان و محرومیت زدایی از زیرساخت های درمانی این دیار به دنبال داشت و این دستاورد ها خیلی زود رنگ و بوی عملیاتی به خود گرفت.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان ، دکتر جواد باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جلسه ای که ظهر دوشنبه 14 مرداد در محل بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان برگزار شد به تشریح مصوبات سفر وزیر محترم بهداشت و درمان به شهرستان بجستان پرداخته و از اقدامات انجام گرفته به منظور عملیاتی شدن این مصوبات سخن گفت.
 
دکتر باذلی ، تسریع در راه اندازی مجتمع آموزش عالی سلامت در شهرستان بجستان ، افزایش ساعات خدمت رسانی مرکز خدمات جامع سلامت امام حسن (ع) یونسی تا ساعت 12 شب، تخصیص اعتبار جهت توسعه و تکمیل تجهیزات اتاق عمل بیمارستان آیت ا... مدنی و ساخت پانسیون پزشکان بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان، تامین پزشک و پرستار مورد نیاز شهرستان بجستان را از مهمترین دستاوردهای این سفر برای حوزه سلامت شهرستان بجستان اعلام نموده و افزود با همراهی و همکاری نماینده محترم شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ، بعد از سفر وزیر جلساتی با معاون درمان ایشان برگزار و مصوبات سفر وزیر پیگیری شد و با موافقت و دستور ایشان، عملیات توسعه و تجهیز اتاق عمل بیمارستان بجستان انشاا... از هفته آینده شروع و نهایتا تا اواسط مهر ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از موافقت و تخصیص اعتبار لازم به منظور ساخت سه واحد پانسیون محل استقرار متخصصین این بیمارستان نیز خبر داده و ابراز امیدواری نمود عملیات ساخت این واحد ها نیز ظرف یکی دو هفته آینده وارد فاز اجرایی گردد.
دکتر باذلی در خصوص تأمین متخصصین مورد نیاز بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان نیز از موافقت معاون درمان وزارت بهداشت و درمان جهت تخصیص سهمیه لازم به دانشگاه علوم پزشکی گناباد خبر داده و افزود ؛ توزیع و تخصیص متخصصین در دانشگاه های علوم پزشکی هر ساله در آبان ماه صورت میگیرد و انشاا... از این تاریخ با تامین متخصصین لازم بیمارستان بجستان به صورت 24 ساعته و هر سی روز ماه را در چهار حوزه اصلی داخلی ، زنان و زایمان ، اطفال و بیهوشی پزشک متخصص خواهد داشت.
ایشان در خصوص راه اندازی مجتمع آموزش عالی سلامت در بجستان نیز اشاره نمودند که با تلاش های آقای دکتر بنایی طی هفته آینده جلسه ای با دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و درمان هماهنگ شده است و پیگیر آن هستیم تا در این جلسه مجوز تخصیص رشته ها و شروع فعالیت این مرکز آموزشی را بگیریم. همچنین ایشان از مکاتبات انجام شده با دکتر رئیسی معاون بهداشت و زارت بهداشت و درمان در خصوص تامین نیرو و منابع لازم جهت افزایش ساعات کاری مرکز خدمات جامع سلامت شهر یونسی خبر داده و ابراز امیدواری نمودند در آینده ای نزدیک شاهد عملیاتی شدن این مصوبه سفر وزیز به بجستان نیز باشیم.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان در این جلسه که با حضور دکتر بنایی نماینده محترم مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ،حجت الاسلام وحیدی امام جمعه معزز شهرستان بجستان ، ابراهیمی فرماندار و اعضای شورای اسلامی شهر بجستان ، مسئولین شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان و جمعی از خیرین و معتمدین شهرستان برگزار شد ، نماینده محترم ، امام جمعه معزز ، فرماندار و اعضای شورای اسلامی شهر بجستان در سخنان جدا گانه ای ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گناباد و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان ،بر تعامل و همکاری همه ارکان توسعه شهرستان به منظور تحقق اهداف و مصوبات سفر وزیر محترم بهداشت و درمان به شهرستان بجستان تاکید نمودند.
بازدید از بخش های مختلف بیمارستان ، عیادت از بیماران و تشریح نحوه توسعه اتاق عمل بیمارستان آیت ا... مدنی بجستان پایان بخش این مراسم بود.
 
تاریخ:
1398/05/15
تعداد بازدید:
181
منبع:
Powered by DorsaPortal