برگزاری غیر حضوری کلاسهای آمادگی برای زایمان

بارداری و زایمان یک فرآیند طبیعی است که به دنبال آن مادر دچار تغییرات جسمی و روحی می شود که در صورت حمایت، این دوران بدون عارضه سپری خواهد شد.
اگر مادر حمایت نشود این تغییرات می تواند اثرات نامطلوبی بر روی مادر و جنین بگذارد. عدم آگاهی و ترس از ناشناخته‌های دوران بارداری باعث ایجاد اضطراب در مادران می‌شود که با افزایش ترشح هورمون‌های استرس، احتمال زایمان زودرس، عدم پیشرفت زایمان و تولد نوزاد کم وزن بیشتر می‌شود.
آموزش مادران باردار از طریق کلاس‌های آمادگی برای زایمان، راهکار مناسبی برای ایجاد احساس خودباوری در مادرباردار، پیشگیری از سزارین غیر ضروری، کاهش ترس و درد زایمان و ... است.
با شروع بیماری کووید - 19 ، جهت حفظ سلامت مادران باردار و با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت، برگزاری کلاس‌های مذکور به صورت حضوری متوقف گردیده است. اما با توجه به ضرورت و اهمیت موضوع، معاونت بهداشت با استفاده از بستر فضای مجازی اقدام به برگزاری غیر حضوری کلاس های آمادگی برای زایمان نموده است.
امید است تداوم برگزاری این کلاس‌ها در فضای مجازی، اقدامی موثر در افزایش آگاهی و توانمندسازی مادران باردار و سلامت ایشان باشد.
تاریخ:
1399/05/01
تعداد بازدید:
202
منبع:
Powered by DorsaPortal