آیین نامه اخلاق حرفه ای دانشجویان و رانندگان در وسائط نقلیه

آیین نامه اجرایی اخلاق حرفه ای دانشجویان و رانندگان در هنگام بهره گیری از وسائط نقلیه

با توجه به اینکه که فضای وسایط نقلیه در خدمت دانشگاه، فضای دانشگاهی محسوب می شود، دانشجویان عزیز(همچنین رانندگان محترم) ملزم به رعایت این آیین نامه می باشند.


فصل اول:کلیات
-1 منظور از وسایط نقلیه در این آئین نامه، کلیه وسائط نقلیه اعم از اتوبوس، سواری، وانت بار می باشد که از سوی دانشکده ها، آموزشکده ها، مراکز بهداشتی- درمانی و تمامی واحدهایی که با هماهنگی امور دانشجویی- فرهنگی از آنها بهره گرفته می شود.
-2 این آئین نامه در تمامی وسائط نقلیه در دانشگاه علوم پزشکی گناباد از اول مهر 1390 لازم الاجرا می باشد.
-3 تمامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد جهت ورود به این وسائط نقلیه و بهره مندی از آنها ملزم به اجرای مفاد این آئین نامه می باشند.
-4 راننده های محترم ضمن رعایت این موازین لازم است در نحوه رفتار حرفه ای دانشجویان دقت نموده و هرگونه تخلف از این مقررات را به مدیریت دانشجویی یا فرهنگی و نیز شورای انضباطی بدوی دانشجویان اطلاع دهند.
فصل دوم: اخلاق حرفه ای دانشجویان ورانندگان محترم
-1 از آنجا که فضای وسایط نقلیه در خدمت دانشگاه، فضای دانشگاهی محسوب می شود. دانشجویان عزیز(همچنین رانندگان محترم) ملزم به رعایت موازین پوشش مصوب دانشگاه می باشند .
-2 از آنجا که حرکت وسایط نقلیه براساس برنامه ریزی تعیین شده از سوی مراجع ذیربط می باشد. هر گونه تغییر برنامه بدون هماهنگی مرجع ممنوع می باشد.
-3 توقفگاه های وسایط نقلیه نیز براساس برنامه طرح ریزی شده است. لذا توقف در خارج از مکان های برنامه ریزی شده ممنوع می باشد.
-4 وسایط نقلیه در راستای تسهیل فرایند دانشجویی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گناباد می باشد. لذا سوار شدن افراد غیر و یا دانشجویان دیگر دانشگاه ها بدون هماهنگی با مراجع ذیربط ممنوع می باشد.
-5 همراه داشتن کارت دانشجویی بعنوان کارت شناسایی معتبر در دانشگاه و ارائه آن در صورت درخواست راننده الزامی است.
-6 نحوه چیدمان نشستن دانشجویان در وسایط نقلیه در صورت وجود هر دو گروه خانم ها و آقایان، بر اساس برنامه ریزی انجام شده، بگونه ای است که آقایان در صندلی های جلو و خانم ها در صندلی های عقب وسیله نقلیه استقرار یابند. لذا هر گونه تخطی از این مقررات ممنوع می باشد. (حتی برای دانشجویانی که نسبت به یکدیگر محرم می باشند.)
-7 صحبت کردن در فضای وسایط نقلیه باید به آرامی و با ادب همراه باشد. و هرگونه ایجاد سرو صدای بلند و یا بر زبان راندن کلمات رکیک ممنوع و پیگرد قانونی دارد.
-8 استعمال سیگار و سایر دخانیات در همه مکان ها از جمله فضای وسایط نقلیه ممنوع می باشد.
-9 هر گونه بحث و شوخی های نامناسب و خندیدن با صدای بلند در فضای وسایط نقلیه ممنوع می باشد.
-10 بلند کردن صدای موبایل یا هر رسانه دیگر به عنوان پخش صوت در وسایط نقلیه ممنوع می باشد.( استفاده از موبایل بعنوان پخش صوت بصورت انفرادی با گوشی(Hands free) بلامانع است)
-11 پخش هر نوع آهنگ یا موسیقی غیر مجاز از طریق لوازم سمعی و بصری وسیله نقلیه یا موبایل ممنوع می باشد.
-12 هرگونه عکس برداری یا فیلم برداری در وسیله نقلیه ممنوع می باشد.
-13 رعایت بهداشت و پاکیزه نگهداشتن فضای وسیله نقلیه ضروری می باشد. لذا ریختن زباله در وسایط نقلیه از سوی راننده یا دانشجو ممنوع می باشد.
-14 رعایت اصول اخلاق دانشجویی- حرفه ای، تواضع و فروتنی در برخورد با دانشجویان، و راننده الزامی است. لذا هر گونه درگیری لفظی و یا فیزیکی در فضای وسیله نقلیه ممنوع می باشد.

تاریخ به روز رسانی:
1396/08/12
تعداد بازدید:
784
Powered by DorsaPortal