استفاده از بوردهای آموزشی و اطلاع رسانی هوشمند مجهز به AR

     
  
    
استفاده از بوردهای هوشمند مجهز به فناوری واقعیت افزوده در آموزش مسایل مربوط به حوزه ی « ایمنی بیمار » (شستشوی دست و ...) در دانشکده ی پزشکی و بیمارستان آموزشی پژوهشی درمانی علامه بهلول گنابادی (ره)
 
 
آغاز قرن 21 میلادی، مصادف با تغییرات شگرف در عرصه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات شده، که این موضوع، با انفجار اطلاعاتی و رشد سریع علم و دانش بشری همراه گردیده است. در این میان، آموزش نیز از این موضوع بی نصیب نمانده و با تغییر سریع نسل های فراگیران، چالش های جدی در زمینه ی ارتباط بین اساتید با فراگیران به وجود آمده است. به نحوی که امروزه، برقراری ارتباط صحیح بین اساتید که بسیاری از آن ها از نسل Maturists، Babay Boomers و نهایتاً نسل X هستند، با بسیاری از فراگیران که عمدتاً از نسل Y (Millenial) و نسل Z هستند، به یک معضل و چالش جدی در کلاس های درس و عرصه های آموزشی مختلف تبدیل شده است که این چالش از سطح آموزش ابتدایی تا سطح تحصیلات عالیه ادامه دارد.
 
در این راستا، علاقه ی بسیار زیاد فراگیران نسل Y و Z (متولدین دهه های 70، 80 و 90 هجری شمسی) به فناوری های نوین همچون واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و هولوگرام سه بعدی، موجب شده است تا دانشکده ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، به استفاده از این فناوری های نوین آموزشی در آموزش فراگیران، ترغیب گردد و فعالیت ها و فرآیندهای آموزشی متعددی را در این خصوص سازماندهی نماید.
یکی از فعالیت های انجام شده در این زمینه، ساخت پوسترهای هوشمند آموزشی مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده توسط دانشکده ی پزشکی و استفاده از آن در عرصه های مختلف آموزشی، بهداشتی و درمانی است. لازم به ذکر است که این پوسترهای هوشمند، هم در آموزش مطالب علمی حوزه ی پزشکی عمومی، مطالب آموزشی مرتبط با اخلاق حرفه ای، محتوای آموزشی مرتبط با ایمنی بیمار، راهنمایی مراجعین و فراگیران در جهت تسریع فرآیندهای اداری و ... مورد استفاده قرار می گیرند. در زیر، نمونه هایی از پوسترهای هوشمند مربوطه و تجارب پیرامون آن ها، ارایه می گردد:
 
 
 استفاده از بوردهای هوشمند مجهز به فناوری واقعیت افزوده در آموزش مسایل مربوط به حوزه ی « اخلاق حرفه ای » در دانشکده ی پزشکی و بیمارستان آموزشی پژوهشی درمانی علامه بهلول گنابادی (ره)که با استقبال دانشجویان مواجه شده است.
 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/08/02
تعداد بازدید:
2912
Powered by DorsaPortal
login