توسعه ی همکاری های بین المللی و جذب دانشجوی خارجی

 
به دنبال برقراری ارتباط با دانشگاه های علوم پزشکی کشورهای همسایه همچون جمهوری افغانستان، و نیز عقد تفاهم نامه با دانشگاه خاتم النبیین (ص) این کشور، دانشکده ی پزشکی دانشگاه نیز فعالیت هایی را در جهت تقویت ارتباط خود با دانشگاه های برون مرزی آغاز نموده است. گرچه این ارتباطات فعلا محدود بوده و تاکنون عمدتاً به صورت حضور آنلاین اساتید و دانشجویان دانشکده ی پزشکی دانشگاه خاتم النبیین (ص) در کلاس ها و تله گراندراندهای آنلاین دانشکده ی پزشکی و بیمارستان آموزشی پژوهشی درمانی علامه بهلول گنابادی (ره) دنبال می شده است، اما امید می رود تا در آینده ای نزدیک به همکاری های حضوری بینجامد. از سوی دیگر با تقویت کارگروه بین المللی سازی دانشگاه که بسیاری از اعضا آن را اساتید محترم هیات علمی دانشکده ی پزشکی تشکیل می دهند، فعالیت های مثبتی در جهت جذب دانشجوهای خارجی در رشته های پزشکی دانشگاه انجام شده است که عمده ی این دانشجویان محترم، از کشورهای عراق، افغانستان و ... بوده اند. امید می رود تا با توسعه ی فعالیت کارگروه بین المللی سازی، فعالیت های دانشکده ی پزشکی در حوزه ی بین الملل نیز توسعه یابد. برخی از مستندات فعالیت های انجام شده در این راستا، عبارتند از:
 
1 - حضور آنلاین اساتید و دانشجویان پزشکی دانشگاه خانم النبیین (ص) افغانستان در وبینارها و تله گراندراندهای آنلاین دانشکده ی پزشکی و بیمارستان آموزشی پژوهشی درمانی علامه بهلول گنابادی (ره):
 
 
 
برگزاری تله گراندراند آنلاین در خصوص یک بیمار مبتلا به کتواسیدوز دیابتی و موکورمایکوز رینوسربرال با حضور آنلاین جناب آقای دکتر پدرام جوانمرد فوق تخصص غدد و متابولیسم و اتند بیمارستان ماونت سینای نیویورک آمریکا همراه با استقبال اساتید، دانشجویان و کارکنان محترم بیمارستان علامه بهلول گنابادی(ره). (محل برگزاری: بیمارستان آموزشی پژوهشی درمانی علامه بهلول گنابادی و پخش همزمان آنلاین برای شعب کابل و غزنی دانشگاه خاتم النبیین (ص) افغانستان)
 
 
 
 
 
برگزاری تله کنفرانس آنلاین بین المللی با موضوع « کاربرد فناوری واقعیت مجازی (VR) در علوم پزشکی » توسط جناب آقای دکتر سید فرزین میرچراغی عضو محترم هیات علمی دانشکده ی پزشکی دانشگاه با حضور فیزیکی اساتید دانشگاه علوم پزشکی گناباد و حضور آنلاین شعیب کابل و غزنی دانشگاه خاتم النبیین (ص) افغانستان. (محل برگزاری: سالن سینا پردیس معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد)
 
 
 
3 - آغاز جذب و شروع به تحصیل دانشجویان خارجی در دانشکده ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد:
 
 
 آغاز جذب و شروع به تحصیل دانشجویان خارجی در دانشکده ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد.
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/08/04
تعداد بازدید:
2309
Powered by DorsaPortal
login