توقیف و معدوم‌سازی حدود سه تن مواد غذایی

انتشار محتوا: ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۴۸:۱۹ بعد از ظهر

در راستای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی، از یکم اسفندماه 95 تا 13 فروردین امسال، 2970 کیلوگرم مواد غذایی در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد، توقیف و معدوم‌سازی شد.به گزارش وب‌دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه حدود 1100 بازدید در این مدت توسط اکیپ‌های بازرسی بهداشت از مراکز عرضه مواد غذایی انجام شده است، تصریح کرد: در 43 روز نخست اجرای این طرح، 661 مورد بازدید از اماکن عمومی و 177 مورد بازدید از اماکن بین راهی صورت گرفت.

دکتر علی عالمی با بیان اینکه در همین مدت 343کارت تندرستی صادر شده است، اظهار کرد: 266 مورد نمونه‌برداری‌های مواد غذایی و میکروبی آب، 1204 کلرسنجی و 315 مورد یدسنجی از دیگر فعالیت‌های است که در این مدت توسط کارشناسان بهداشت در راستای طرح بسیج سلامت نوروزی انجام شد.

وی با بیان اینکه در این مدت 115 مورد شکایت بررسی شد، خاطرنشان کرد: 840 مورد برخورد با دوره‌گردهاو 30 مورد بازدید از سامانه‌های آب‌رسانی از دیگر فعالیت‌های انجام شده در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی بود.

یادآور می‌شود، برنامه سلامت نوروزی به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و با هدف حفظ و ارتقای ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه از اول اسفندماه 95 تا 15 فروردین امسال به مدت 45 روز اجرا می‌شود.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس