اجرای مانور طرح بسیج سلامت نوروزی در گناباد

انتشار محتوا: ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۴:۱۹ بعد از ظهر

همزمان با سراسر کشور، مانور طرح بسیج سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد اجرا شد.

                                                                           برای مشاهده تصاویر کلیک کنید

 به گزارش وب‌دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم آغاز این مانور که با حضور جمعی از مسئولان شهرستان و کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای در محل ستاد معاونت بهداشت دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح، 30 بازرس در قالب 10 اکیپ بازرسی به صورت روزانه از ساعت 8 تا 20 در روزهای اداری و ایام تعطیل از اماكن عمومي، مراكز تهيه، طبخ و توزيع مواد غذايي، آرایشی و بهداشتی و اماكن بين راهي، ترمینال‌ها و رستوران‌های شهرستان‌های گناباد و بجستان بازديد و در صورت وجود تخلف، برخورد قانوني مناسب با متخلفين اعمال می‌گردد.
دکتر علی عالمی با بیان اینکه این طرح از اول اسفندماه آغاز شده است، گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و با هدف حفظ و ارتقای ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه تا 15 فروردین سال آینده به مدت 45 روز اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه با نزدیک شدن سال جدید و ایام تعطیلات نوروزی، فعالیت اغلب اماکن عمومی و مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی نیز افزایش می‌یابد، بر اهمیت تشدید بازرسی‌ها و کنترل مواد غذایی تاکید و اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح، کنترل و نظارت‌های بهداشتی بر اماکن اقامتی و تفریحی و مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی افزایش می‌یابد.
دکتر عالمی با اشاره به اهمیت جلب مشارکت عمومی در برخورد جدی با متخلفان بهداشتی، تصریح کرد: مسافران نوروزی و شهروندان محترم می‌توانند در صورت مشاهده هر نوع تخلف و عدم رعایت مسائل بهداشتی، موضوع را به شماره تلفن‌های 190، 57220986و 57223513 اطلاع دهند.
یادآور می‌شود، پس از این مراسم، مانور عملیاتی اکیپ‌های بازرسی طرح بسیج سلامت نوروزی در خیابان‌های سطح شهر گناباد برگزار شد.

 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس