ضرورت توجه مردان به خودمراقبتی

انتشار محتوا: ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۵:۴۰ بعد از ظهر

مدیر کل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه از یکم تا هفتم اسفند ماه به عنوان هفته سلامت مردان نامگذاری شده است، بر ضرورت توجه بیشتر مردان به خودمراقبتی تاکید کرد.دکتر محمداسماعیل مطلق افزود: مقایسه شاخص‌های سلامتی مردان و زنان نشان دهنده آن است که مردان توجه کمتری به خودمراقبتی و سلامت دارند.
 وی با بیان اینکه امید به زندگی در مردان 72/8 و در زنان 74 سال است، خاطرنشان کرد: وقوع حوادث ترافیکی در مردان 5 برابر و اعتیاد 10 برابر زنان است.
مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تحقیقات انجام شده در زمینه سلامت مردان گفت: حوادث ناشی از نیروهای مکانیکی، قتل، خشونت، بیماری‌های مزمن انسدادی ریه، بیماری‌های قلبی، خودکشی، سوختگی، بیماری‌های روانی، ایدز و ابتلاء به HIV در مردان بیشتر از زنان است.
دکتر مطلق تاکید کرد: ابتلا مردان به بیماری‌های غیرواگیر شامل چاقی مفرط، مصرف دخانیات، کلسترول بالا و دیابت همچنان در مردان تظاهر بیشتری نسبت به زنان دارد .
مدیر کل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، برنامه‌های هفته سلامت مردان را هفت محور شیوه زندگی سالم، پیشگیری از حوادث ترافیکی، ارتقاء سلامت روانی، پیشگیری از حوادث قلبی و عروقی و عوامل خطر آن، ارتقای سلامت باروری مردان، سلامت مردان و خانواده برشمرد.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس