انتقال دکل ارتباطات دیتا پردیس دانشگاه

انتشار محتوا: ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۶:۲۱ بعد از ظهر

در راستای یکپارچه سازی تجهیزات IT در ایام تعطیلات نوروزی، دکل مخابراتی پردیس دانشگاه به محل ساختمان آموزشی منتقل گردید.


 


به گزارش وب‌دا، دکتر علی محمدپور معاون تحقیقات و فنآوری دانشگاه گفت: پس از تجمیع اینترنت پردیس دانشگاه با ستاد مرکزی دانشگاه، ضرورت داشت تجهیزات IT نیز به صورت یکپارچه گردد تا در خدمت‌رسانی در عرصه شبکه و اینترنت کمترین مشکل را داشته باشیم، به همین سبب پس از هماهنگی‌های لازم با مدیریت فناوری اطلاعات و دفتر فنی دانشگاه این اقدام در ایام تعطیلات نوروزی انجام شد تا قطعی اینترنت خللی برای کاربران نداشته باشد.
دکتر محمدپور با تاکید بر تسهیل در تسریع دسترسی و بهبود وضعیت ارتباطات، کاهش هزینه نگهداری تجهیزات را از دیگر مزایای این اقدام برشمرد و از واحد رایانه پردیس به ویژه مهندس متولی و همکاری مدیریت فنآوری دانشگاه که در ایام تعطیل اقدام به انجام این کار کردند، سپاسگذاری نمود.
مهندس متولی مسئول واحد فناوری اطلاعات پردیس نیز گفت: جابجایی دکل علاوه بر تجمیع و یکپارچه‌سازی تجیهزات باعث شده است در صورت بروز اختلالات دسترسی سریع به تجهیزات داشته باشیم و از طرفی موازی‌کاری‌های بین ارتباطات نیز از میان برداشته شود.
وی افزود: در راستای بهبود وضعیت ارتباطات به طور همزمان از دو لینک رادیویی بهره گرفته شده تا در صورتی که هر یک از لینک‌های ارتباطی قطع و دچار اختلال گردد امکان ارتباط از طریق دیگری امکان‌پذیر باشد.

 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس