کسب دو رتبه برتر در بزرگترین رویداد فرهنگی دانشگاه‌های سراسر کشور

انتشار محتوا: ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۵۰:۵۵ بعد از ظهر

در اولین اختتامیه از جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان بزرگترین رخداد هنری و فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموز عالی کشور، دو تندیس و مقام برتر جشنواره نصیب کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گناباد شد.به گزارش وب‌دا، محمد شمسی ثانی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه 44 نفر از دانشجویان و کارکنان دانشگاه به عنوان نامزد در بخش‌های مختلف مرحله نهایی هشتمین دوره این جشنواره حضور دارند، گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره در سه بخش کارکنان، اساتید و اعضای هیئت علمی و بخش ادبی، بخش فیلم و هنرهای تجسمی و بخش تئاتر، موسیقی و مشاعره برگزار شد.
وی با بیان اینکه مرحله نهایی این جشنواره از روز جمعه 25 فروردین‌ماه در تهران آغاز شده است، تصریح کرد: در اختتامیه بخش کارکنان، اساتید و اعضای هیئت علمی و بخش ادبی که شامگاه شنبه 26 فروردین‌ماه در تهران برگزار شد، مهدی رمضانی اول از اساتید کانون ادبی خلوتگاه قلم دانشگاه موفق به کسب رتبه اول در بخش شعر نو این جشنواره شد.
وی افزود: سارا جوانبخت کارشناس مسئول انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه نیز موفق شد در این جشنواره، رتبه اول رشته فیلم کوتاه در بخش هنرهای نمایشی را برای فیلم «برای پدر » کسب کند.
شمسی ثانی یادآور شد: مراسم اختتامیه بخش کارکنان، اساتید و اعضای هیئت علمی و بخش ادبی با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت و حدود 850 نفر از دانشگاهیان سراسر کشور، در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
دکتر حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن ابلاغ سلام رییس جمهور به شرکت کنندگان در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، از تلاش کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی برای برگزاری هشتمین دوره جشنواره فرهنگی قدردانی کرد و گفت: محیط دانشگاه‌ها باید فرصتی برای کشف استعدادها باشد و این میسر نمی‌شود مگر در کسب دانش و مهارتی که خداوند در نهاد ما قرار داده است.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت هم گفت: خوشبختانه امسال نسبت به دوره قبل شاهد رشد ۳۰۰ درصدی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره فرهنگی بودیم.
دکتر محمدرضا فراهانی افزود: هنر، ابزاری است که می‌تواند ما را برای رسیدن به هدفمان در زمینه ترویج و تبلیغ فرهنگ سلامت یاری دهد.
امیر للگانی، مدیرکل فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت بهداشت در ابتدای این مراسم با اشاره به استقبال چشمگیر دانشگاهیان سراسر کشور از این دوره جشنواره، عنوان کرد: تا پایان مهلت تعیین شده برای ارسال آثار بیش از ۴۱ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره رسید.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در طول برگزاری مرحله نهایی جشنواره، میزبان بیش از هزار و ۴۰۰ دانشجو از سراسر کشور است، اظهار کرد: در طول برگزاری این مرحله، بالغ بر ۱۰۰ تئاتر، ۱۵۰ فیلم و ۳۸ اجرای زنده موسیقی برای شرکت‌کنندگان تدارک دیده شده است.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس