آغاز بزرگترین جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های سراسر کشور

انتشار محتوا: ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۳۷:۲۵ بعد از ظهر
هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حالی با اعلام فراخوان شرکت در این جشنواره کلید خورد، که برای اولین بار، دانشجویان کل کشور امکان رقابت در یک جشنواره فرهنگی را خواهند داشت.


به گزارش وب‌دا، مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با هدف تقویت فضای پرنشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان آموزش عالی، کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی و جامعه پزشکی کشور، توسعه و تقویت مشارکت دانشجویان خصوصاً در کانون‌های فرهنگی هنری به منظور تربیت چند بعدی دانشجویان و ترویج فرهنگ سلامت با بهره‌مندی از ابزار هنر برگزار می شود.
محمد شمسی ثانی افزود: از جمله تغییرات مهم و منحصر به فرد جشنواره هشتم، امکان شرکت دانشجویان دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت است.
وی تصریح کرد: همچنین اضافه شدن بخش کارکنان، اساتید و اعضای هیات علمی وزارت بهداشت به جشنواره هشتم، یکی از تغییرات دیگر این دوره جشنواره نسبت به جشنواره سال گذشته است.
 شمسی ثانی با بیان اینکه در جشنواره هشتم، شرکت‌کنندگان در بخش‌های ادبی، تئاتر، فیلم، هنرهای تجسمی و موسیقی با هم به رقابت خواهند پرداخت، افزود: اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، اخلاق اسلامی و انسانی، انسجام و وفاق ملی، اقتدار ایرانی و اهتمام به مشکلات جوانان از جمله محورهای مورد تأکید در هشتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت است.
مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد یادآور شد: کلیه متقاضیان شرکت در جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت festivalf.behdasht.gov.ir و یا مراجعه به دبیر خانه دانشگاهی جشنواره فرهنگی واقع در مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه از اول آبان ماه تا اول دی ماه برای ثبت نام و ارسال اثر اقدام نمایند.
وی خاطرنشان کرد: جهت دریافت آخرین اخبار جشنواره،  کانال اختصاصی تلگرامی جشنواره را به آدرس Telegram.me/Radanews دنبال کنند.
طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس