عقد اخوت جمعی از فعالان فرهنگی و دبیران کانون های دانشجویی دانشگاه در کربلا

انتشار محتوا: ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۳۲:۲۱ بعد از ظهر

جمعی از فعالان فرهنگی و دبیران کانون‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، همزمان با عید غدیر در کربلای معلی عقد اخوت بستند.به گزارش وب‌دا، همزمان با روز عید سعید غدیر، جمعی از فعالان فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد که در غالب کاروان میثم تمار در عتبات عالیات حضور  دارند، عقد اخوت بستند.
مهندس باقری، مدیر اجرایی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در این مراسم معنوی که بر پایه یک سنت حسنه و توصیه شده در ایام عید غدیر انجام می‌گیرد، عقد اخوت بسته می‌شود که مفاد آن اخوّت و هم‌دلی و برخورداری از حق دعا، زیارت در دنیا و در صورت برخورداری از حق شفاعت در آخرت، شفیع هم باشند.
وی با اشاره به حضور جمعی از دبیران کانون‌های مذهبی و فرهنگی نهاد و فعالان آن در این کاروان افزود: به میمنت تقارن عید غدیر خم با زمان حضور زائران این کاروان در عتبات عالیات، زائران کاروان تصمیم گرفتند به شکرانه حضور در کربلای معلی و با هدف همدلی بیشتر برای افزایش فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی با یکدیگر عقد اخوت ببندد.
باقری یادآور شد: تابستان امسال به همت مسئولین محترم ستاد عتبات دانشگاهیان و پیگیری‌های صورت گرفته این دفتر، اساتید، کارکنان و دانشجویان فعال فرهنگی در قالب سه کاروان به همراه خانواده به عتبات عالیات اعزام شدند.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس