ارائه دستاوردهای پژوهشی مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی دانشگاه در زمینه هوش مصنوعی

انتشار محتوا: ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۰:۰۰ بعد از ظهر
دستاوردهای پژوهشی مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی دانشگاه در زمینه هوش مصنوعی در اولین کنگره بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی ارائه شد.
m

به گزارش وب‌دا، رئیس مركز تحقيقات بيماري‌هاي عفوني دانشگاه گفت: همزمان با اولین کنگره بین‌المللی هوش مصنوعی در علوم‌پزشکی که روزهای 27 تا 29 اردیبهشت ماه به همت دانشگاه علوم‌پزشکی هوشمند در جزیره کیش برگزار گردید، جدیدترین تحقیقات و دستاوردهای پژوهشی در زمینه هوش مصنوعی از پژوهشگران داخل و خارج کشور ارائه شد.
دکتر جلال مردانه افزود: در این کنگره تعداد 4 مقاله از مرکز تحقیقات بیماری های عفونی دانشگاه توسط دکتر میثم داستانی عضو کارگروه هوش مصنوعی مرکز ارائه شد که عناوین این مقالات عبارت بودند از: 
- Application of Text Data Mining in COVID-19: a Systematic Review
- The Role of Wearable Devices in the Management of COVID-19: A Systematic Review
- Scientometric Study on AI-based Medical Sciences in Iran
- Management of Diabetes Using Artificial Intelligence: A Systematic Review

وی تصریح کرد: از مجموع ۵۰۸ مقاله دریافت شده در ۴ محور تکنولوژی‌های پیشرفته در حوزه پزشکی، هوش مصنوعی در پزشکی، سلامت هوشمند و راه‌حل‌های هوشمند در حوزه پزشکی پس از داوری‌های منسجم علمی، ۳۷  مقاله بصورت سخنرانی و تعداد ۳۵۹  مقاله به صورت پوستر پذیرفته و در مدت ۳ روز برگزاری همایش ارایه شد. 
وی یادآور شد: در مدت برگزاری این همایش تعداد ۸ پنل تخصصی و ۱۲ کارگاه علمی بر اساس محورهای همایش، پنل دانشجویان برگزیده المپیاد و استعدادهای درخشان برگزار شد.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس