پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز پرستار

انتشار محتوا: ۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۴۴:۰۰ بعد از ظهر
دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز پرستار پیامی صادر کرد.
vazir

به گزارش وبدا، متن این پیام به این شرح  است:

بسم الله الرحمن الرحیم 


سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز بزرگداشت مقام پرستار را به جامعه گرانقدر پرستاری کشور صمیمانه تبریک می گویم.
انتخاب  سالروز ولادت بزرگ بانوی  اسلام، حضرت زینب کبری (س) به عنوان روز پرستار نشانه عظمت و رفعت این قشر خدوم ، دلسوز، پرتلاش و  فداکار است. زیرا  حضرت زینب (س ) گرامی ترین سرمشق صبر و مقاومت برای همه انسان ها در طول تاریخ است که در دشوارترین شرایط، رسالت امام حسین (ع) را تکمیل و پیام جاودانه عاشورا را در گوش عالم و آدم طنین انداز کرد.
 نامگذاری این روز فرخنده به عنوان روز پرستار، ادای احترام به فرشتگان رحمت الهی است که خدمت به خلق را بزرگترین افتخار خود می‌دانند و به واسطه این افتخار در پی کسب رضای الهی اند؛  و چه نارسایند واژه ها در برابر انسان های بزرگی که گوهر درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم های به خون نشسته صحرای کربلا را الگوی خود قرار داده اند و جهانی را با فداکاری ها و مرارت  های خود به حیرت واداشته اند.
پرستاری در فرهنگ ایرانی و اسلامی، جایگاه  رفیعی دارد.  جامعه پرستاری، مجموعه‌ای متخصص، توانمند و پویا با هدفی مقدس، سرشار از مهر و کرامت به همنوع  و شیفته خدمت است.
پرستاران  هم با جسم و هم با روح بیمار سر و کار دارند. هم به جسم بیمار کمک می کنند و بهبودی او را سرعت می بخشند و هم جان و روح او را به آرامش و اطمینان می رسانند.
پیشینه درخشان ارائه خدمات خالصانه جامعه پرستاری در سال‌های پرافتخار  دفاع مقدس و شهادت صدها نفر از گروه پرستاری در این راه، همچنین، تلاش و مجاهدت بی‌دریغ آنان در خط اول مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا و تقدیم ده‌ها شهید همچون برگ زرینی پرافتخار  در دفتر پربرگ و بار  حماسه های کشور می‌درخشد.
پرستارى حرفه ای انسانى و اسلامى است و جامعه و کشورى چون ما که سرشار از عواطف و ارزشهاست، باید به این منادیان مهر و کرامت و اسطوره های تعهد و مسئولیت شناسی به  دیده تکریم بنگرد.
بر همه ما فرض است که  از این انسانهاى فداکار،  پُرعاطفه و دلسوز که از بیماران در مراحل دشوار رنجوری و دردمندی مراقبت و حمایت مى‌کنند، به رسم احترام به  ارزش ها و فضائل  انسانى، قدردانى کنیم.
از پرستاران  نیز  انتظار است که قدر خود را بدانند و  این حرفه شریف را مقدس بشمارند؛ چرا که هر  کمک  پرستار به بیمار،  حسنه ای الهی و شایسته پاداش اخروی است.
اینجانب ضمن  قدردانی از تلاش‌های مجدانه و اهتمام سختکوشانه پرستاران گرانقدر کشور، روز خجسته پرستار را به جامعه شریف پرستاری شادباش می‌گویم و از درگاه خداوند متعال، سلامتی و بهروزی این ایثارگران صدیق نظام سلامت را خواستارم.

دکتر بهرام عین اللهی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس