مدیر اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد:

375 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی، خریداری، نصب و راه‌اندازی شده است

انتشار محتوا: ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۳:۳۷ قبل از ظهر
از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون، 375 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای واحدهای بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، خریداری، نصب و راه‌اندازی شده است.
01

به گزارش وب‌دا، مدیر اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان این خبر گفت: با هدف راه‌اندازی بخش آنژیوگرافی بیمارستان علامه بهلول گنابادی، یک دستگاه آنژیوگرافی به ارزش 220 میلیارد ریال از محل هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خریداری شده است.

مهندس عبدالرضا شرقی با اشاره به خرید تجهیزات مورد نیاز دو تخت الکتریکی ویژه اطفال (PICU) به ارزش پنج میلیارد ریال، اظهار کرد: علاوه بر این طی دو سال گذشته، یک دستگاه تصویربرداری دیجیتال(OPG) ، سه دستگاه دیالیز، تجهیزات دندان پزشکی و تجهیزات پزشکی مرکز ناباروری سطح2 در مجموع به ارزش 29 میلیارد ریال برای بیمارستان علامه بهلول گنابادی، خریداری، نصب و راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون، 41 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای بیمارستان آیت‌الله مدنی بجستان، خریداری و راه‌اندازی شده است، گفت: این تجهیزات شامل سل کانتر هماتولوژی، یک دستگاه دیالیز و تجهیزات پزشکی بخش داخلی جدید این بیمارستان بود.

مدیر اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: طی دو سال گذشته تجهیزاتی از جمله الکتروشوک، چراغ سیالتیک پرتابل، تخت احیا نوزاد، مانیتورینگ بدساید و تشک مواج به ارزش 10 میلیارد ریال از محل تجهیزات پزشکی بهبود استاندارد هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خریداری و در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه، نصب و راه‌اندازی شده است.

مهندس شرقی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت دو دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی، دو دستگاه سل کانتر هماتولوژی و یک دستگاه الایزاریدر به ارزش 70 میلیارد ریال از محل تحویل تجهیزات آزمایشگاه پروژه وام بانک جهانی ( ICERP ) درمراکز تابعه دانشگاه، نصب و راه‌اندازی شد.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس