رشد حدود پنج درصدی ثبت ولادت در شهرستان‌های گناباد و بجستان

انتشار محتوا: ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۶:۱۷ بعد از ظهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: ۱۵۶۲ واقعه ولادت در 10 ماهه امسال در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد ثبت شده است که نشان از رشد ۴/۷۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد.
22j

به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی این مطلب را در بیست و دومین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی گناباد عنوان و اظهار کرد: بیشتر این نوزادان از مادران گروه سنی ۳۰ تا ۳۵ بودند که از نظر تعداد، نسبت به مدت مشابه ۸/۸۷ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: پس از این گروه، نوزادان موالید گروه سنی ۳۵ سال به بالا بودند که از نظر تعداد نسبت به مدت مشابه رشد  ۷/۶۱ درصدی داشته است.
وی با اشاره به اجرای قانون جوانی جمعیت و سلامت خانواده اظهار کرد: تحقق اهداف این قانون نیازمند همکاری همه جانبه تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف برای اجرای کامل همه برنامه‌ها و مواد قانونی آن است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اینکه 76درصد مصوبات۲۲ جلسه قرارگاه جوانی این دانشگاه اجرایی شده است، گفت: پس از برگزاری نشست‌های تخصصی در قالب کمیته‌های بهداشت، درمان و مراقبت، علمی، فرهنگی، رسانه، پشتیبانی و هوشمند سازی، بیمه، رصد و پایش و حقوقی، طرح‌ها و پیشنهادهای این کمیته‌ها برای تصویب به قرارگاه جوانی جمعیت ارائه می‌شود.
دکتر احمدی، احداث و راه‌اندازی خوابگاه‌های متاهلی دانشجویی، افزایش ودیعه مسکن دانشجویان و تشویق کارکنان ازدواج کرده و صاحب فرزند شده را از جمله برنامه‌های تشویقی در راستای اجرای سیاست‌های جوانی جمعیت عنوان و اظهار کرد: در راستای اجرای ماده 7 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، هفت خوابگاه متاهلی با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال احداث شد.
وی، راه اندازی پنج واحد خوابگاه متاهلی با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال را از دیگر برنامه‌های این دانشگاه در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بیان و تصریح کرد: در راستای اجرای ماده 8 این قانون،10 میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به 40 نفر از دانشجویان دانشگاه پرداخت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه اداره رفاه دانشجویان این دانشگاه در زمینه اعطای وام به دانشجویان، رتبه دوم کشور در بین دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور را کسب کرده است، خاطرنشان کرد: در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، شش میلیارد و 500 میلیون ریال وام ودیعه مسکن و 180 میلیون ریال وام تسهیلات تولد فرزند به دانشجویان متاهل پراخت شد. 
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس