هزینه در حوزه سلامت، سرمایه‌گذاری است

انتشار محتوا: ۱ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۷:۱۱ بعد از ظهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در آیین گرامیداشت روز جهانی داوطلب و تقدیر از داوطلبان سلامت نمونه شهرستان بجستان گفت: هزینه در حوزه سلامت، سرمایه‌گذاری است.
taghdir davtalab

به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی در این مراسم که در مجتمع فرهنگی و هنری یاقوت بجستان برگزار شد، با تبریک اعیاد شعبانیه، از سلامت به عنوان یکی از مولفه‌های مهم و تاثیرگذار در پیشرفت کشور یاد کرد و افزود: دولت‌ها بخشی از درآمد خود را صرف هزینه‌های سلامت می‌کنند و باید بپذیریم که هزینه در سلامت، هدررفت سرمایه نیست بلکه یک سرمایه‌گذاری است.
وی با بیان اینکه تامین سلامت به تنهایی توسط وزارت بهداشت ممکن نیست، اظهار کرد: در بهترین حالت وزارت بهداشت 25 تا 30 درصد تامین سلامت را می‌تواند فراهم کند و تحقق کامل آن نیازمند همکاری و کمک همه نهادها و ارگان‌ها است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با تاکید بر اهمیت شعار«پیشگیری، بهتر از درمان» از معاونت بهداشت و شبکه بهداشت به عنوان یکی از مهمترین حوزه‌های دانشگاه علوم پزشکی یاد و تصریح کرد: داوطلبان سلامت از مهمترین ظرفیت‌هایی است که معاونت بهداشت برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های حوزه پیشگیری استفاده می‌کند.
دکتر احمدی افزود: هر زمانی که در اجرای برنامه‌های بهداشتی به مردم اعتماد کردیم، آن کار به خوبی انجام شد که کنترل بیماری کرونا یکی از نمونه‌های آن بود.
وی  با تاکید بر اهمیت و ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات 11 اسفند، گفت: طرح سلامت خانواده و قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده می‌تواند از مهمترین اولویت‌های مطالبات همکاران ما از کاندیداهای محترم مجلس شورای اسلامی باشد.
دکتر احمدی در پایان از خدمات و تلاش‌های داوطلبان سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان قدردانی کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی امام‌جمعه بجستان نیز در این مراسم با تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان،  از داوطلبان سلامت و خدمات حوزه سلامت در شهرستان بجستان تشکر کرد.
قادری سرپرست شبکه بهداشت و درمان بجستان در ابتدای این مراسم، گزارشی از دستاوردهای حوزه سلامت در این شهرستان از آغاز دولت سیزدهم ارائه کرد.
اجرای دکلمه توسط یکی از داوطلبان سلامت، اجرای برنامه‌های طنز و موسیقی و تجلیل از داوطلبان سلامت از دیگر برنامه‌های آیین تجلیل از داوطلبان سلامت نمونه شهرستان بجستان بود.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس