دیدار نوروزی دکتر احمدی با فرماندار گناباد

انتشار محتوا: ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۳۵:۰۴ بعد از ظهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی به همراه جمعی از معاونان دانشگاه با فرماندار گناباد دیدار کردند.
02

به گزارش وب‌دا، دکتر احمدی در این دیدار پس از تبریک سال جدید به ارائه گزارشی از خدمات حوزه سلامت در ایام تعطیلات نوروزی پرداخت. وی در ادامه در گزارشی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف تحت پوشش دانشگاه در سال گذشته را تشریح کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد جذب 20 پزشک متخصص جدید در رشته‌های مختلف درمانی و خرید 115 میلیارد ریال تجهزات پزشکی را از مهمترین اقدامات انجام شده معاونت درمان در سال 1402 بیان و اظهار کرد: راه‌اندازی بخش سرپایی شیمی درمانی با ظرفیت شش تخت، اخذ موافقت اصولی و راه‌اندازی بخش ناباروری، صفر بودن شاخص مرگ مادری و اجرای دقیق کدهای 247و 724 را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.

دکتر احمدی اشاره به شناسایی و اهدای عضو 4 بیمار مرگ مغزی در سال 1402 تصریح کرد: طی این مدت 25 هزار و 950 بیمار در بخش اورژانس بیمارستان‌های گناباد و بجستان بستری شدند.

وی استقرار 11 هسته و واحد فناور در مرکز رشد دانشگاه را از جمله اقدامات انجام شده در معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه بیان کرد و افزود: قرارگرفتن دکتر مجیدپور در بین 2درصد دانشمندان برتر جهان، ثبت دو اختراع و انتشار 268 مقاله با نمایه‌های اسکوپوس و بالاتر از جمله افتخاراتی است که توسط اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه رقم خورده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به رشد 62درصدی اعتبارات مصوب استانی در سال 1402 اظهار کرد: در همین مدت جذب اعتبارات ابلاغی نیز 40درصد رشد داشته است.

دکتر احمدی ، محاسبه قیمت تمام شده بیمارستان علامه بهلول گنابادی، اخذ گزارش مقبول حسابرس دانشگاه و تقدیر هیات اماء در این زمینه، جذب 100درصد اسناد خزانه اسلامی، جذب حداکثری اعتبارات دارو و تسویه حساب بخش اعظم بدهی دارویی را از جمله اقدامات انجام شده در حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع بیان کرد.

وی افزود: اختصاص کارت رفاهی و انعقاد قرارداد با فروشگاه‌های بزرگ سطح شهر برای تخفیف و تقسیط قیمت کالاها را از جمله اقدامات رفاهی ویژه کارکنان در سال گذشته برشمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از کشف و توقیف 381 قلم انواع فرآورده‌های سلامت محور .... خبر داد و افزود: انجام سه هزار و 474 آزمایش شیمیایی میکروبی و آنالیز، دریافت 579 نمونه از سطح تولید و توزیع در سه بخش میکروبی، شیمیایی و آنالیز دستگاهی از جمله اقداماتی است که در معاونت غذا و دارو دانشگاه انجام شده است.

دکتر احمدی به افتتاح مرکز زنده یاد علیزاده با اعتبار 200 میلیارد ریال با حضور وزیر بهداشت اشاره و خاطرنشان کرد: بازسازی مرکز خدمات جامع سلامت بیمرغ با 30 میلیارد ریال، شروع به کار 11 ساختمان زیست پزشک، افتتاح واحد دندان‌پزشکی مرکز سنو، خرید دیزل برق اضطراری با 11 میلیارد ریال و ... مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت است.

وی اسکان 100 درصدی دانشجویان متقاضی خوابگاه، احداث هفت خوابگاه متاهلی و خرید هفت میلیارد ریال تجهیزات ورزشی برای خوابگاه‌های دانشجویی را از مهمترین اقدامات معاون فرهنگی و دانشجویی بیان کرد و گفت: کسب 14 مقام کشوری در بیست و هفتمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کسب عنوان نمونه کشوری، کسب رتبه برتر انجمن‌های علمی دانشجویی و انتخاب مسوول اداره مشاوره و سلامت روان و دبیر شورای انضباطی دانشگاه به عنوان دبیران منتخب کلان منطقه 9 از جمله افتخارات این حوزه در سال گذشته است. 

دکتر احمدی کسب تاییدیه سه ساله دوره دکترای عمومی پزشکی عمومی را از جمله مهمترین افتخارات حوزه آموزشی دانشگاه بیان و خاطرنشان کرد: ارتقای 12 عضو هیات علمی به مرتبه‌های استادی و دانشیاری، اخذ مجوز رشته دستیاری اطفال، جذب دانشجویان بین‌الملل پزشکی، اخذ مجوز مقطع کارشناسی ارشد رشته تکنولوژی تصویربرداری پزشکی و پذیرفتن مسئولیت کارگروه نظام اعتباربخشی ملی کلان منطقه 1 و کسب امتیاز کامل با تقدیر معاون آموزشی وزارت از دیگر اقدامات و افتخارات این حوزه است.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس