رشد تعداد مراجعین به مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در نوروز 1403

انتشار محتوا: ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۲:۲۸:۰۲ بعد از ظهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اقدامات ستاد سلامت نوروزی این دانشگاه در ایام تعطیلات نوروز 1403 از رشد تعداد مراجعین به مراکز بهداشتی و درمانی تحت پوشش خبر داد.
3

به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی با اشاره به اینکه خدمات حوزه سلامت در ایام تعطیلات نوروزی افزایش می‌یابد اظهار کرد: از 29 اسفندماه 1402 تا پایان 18 فروردین ماه امسال بیش از 21 هزار نفر به بخش اورژانس و درمانگاه‌های عمومی و تخصصی بیمارستان علامه بهلول مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه رشد 54 درصدی را نشان می‌دهد.


وی افزود: تعداد اعمال جراحی و زایمان‌های طبیعی و سزارین هم در این مدت رشد داشته است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه تعداد مراجعان به مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان‌های گناباد و بجستان هم در این ایام افزایش یافته است گفت: در این مدت 13 هزار و 965 نفر به این مراکز مراجعه کرده‌اند که هزار و 26 نفر از آنها میهمان یا مسافر خارج از شهرستان بودند.


دکتر احمدی با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروزی بیش از 700 خدمت دندانپزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت انجام شد افزود: انجام مراقبت 2600 کودک زیر 5 سال و مراقبت‌ 1917 مادر باردار از جمله خدمات واحد سلامت خانواده در مراکز تحت پوشش در این ایام بود. 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به تشدید نظارت‌های بهداشت محیطی در ایام نوروز اظهار کرد: با هدف حفظ و ارتقای سلامت عمومی و پیشگیری از بیماری‌های منتقله 1206 مورد بازدید از اماکن عمومی انجام شد.


دکتر احمدی به انجام بیش از 210 مورد بازدید از مراکز اقامتی، پایانه‌های مسافربری، واحدهای صنفی، کارگاه‌های تولیدی و ... اشاره کرد و افزود: در همین مدت دو هزار و 531 بازدید از مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی انجام شد.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خدمات اورژانس پیش بیمارستانی را از دیگرخدمات دانشگاه در ایام تعطیلات نوروزی برشمرد و تصریح کرد: تعداد مصدومین و بیماران منتقل شده توسط اورژانس 115 در این ایام 853 نفر بود که خوشبختانه نسبت به مدت مشابه 21 درصد کاهش داشت.


دکتر احمدی با بیان اینکه در این مدت 1239 ماموریت توسط اورژانس 115 انجام شد خاطرنشان کرد:  از این تعداد 477 مورد ماموریت شهری، 755 مورد جاده‌ای و هفت ماموریت هم توسط اورژانس هوایی انجام شد.


وی با اشاره به مراجعه حدود 300 نفر به ایستگاه‌های سلامت دانشگاه در شهرستان‌های گناباد و بجستان گفت: در این مدت بیش از 4500 مورد تماس تلفنی با اورژانس 115 برقرار شد. 


دکتر احمدی ادامه داد: با هدف ارتقاء سطح ایمنی مواد غذایی، آشامیدنی و...،  علاوه بر 39 مورد بازرسی از داروخانه‌ها و بررسی شکایات واصله، بازدیدهایی از عطاری‌ها، باشگاه‌های ورزشی، واحدهای تولیدکننده مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی شهرستان‌های گناباد و بجستان انجام شد.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس