رشد 17 درصدی انجام آزمایش در آزمایشگاه بیمارستان علامه بهلول گنابادی

انتشار محتوا: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۳۵:۱۵ قبل از ظهر
رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی گفت: آزمایشگاه بیمارستان علامه بهلول گنابادی در سال 1402 برای بیماران بستری و سرپایی 771 هزار و 379 آزمایش انجام داده که نسبت به سال قبل، 17 درصد افزایش داشته است.
02

به گزارش  وب‌دا، دکتر مهدی پاسبان با تبریک 30 فروردین ماه روز بزرگداشت حکیم جرجانی و روز علوم آزمایشگاهی گفت: نقش والای آزمایشگاه در زمینه تشخیص، مراقبت، کنترل و پیشگیری از انواع بیماری ‌ها انکارناپذیر است، از این رو توجه به نقش و اهمیت دادن به جایگاه فعالان آزمایشگاهی در پیشبرد اهداف نظام سلامت و ارتقای خدمات این حوزه بسیار موثر و اثربخش است.

وی ادامه داد: علوم آزمایشگاهی و آزمایشگاه هرگز یک ابزار کمک درمانی نیست بلکه حقیقتاً، حلقه ی وصل دانش طب و پیشگیری و اقدامات کنترلی در همه گیری ها محسوب می شود.

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی ضمن تقدیر از تلاش های شبانه روزی پرسنل آزمایشگاه بیمارستان گفت: واحد آزمایشگاه این بیمارستان در سال 1402 با 122 هزار و 634 پذیرش بیماران بستری و سرپایی، رشد هفت درصدی میزان پذیرش نسبت به سال قبل داشت.

دکتر پاسبان افزود: آزمایشگاه بیمارستان علامه بهلول گنابادی در سال 1402 برای بیماران بستری و سرپایی 771 هزار و 379 آزمایش انجام داده که نسبت به سال قبل، 17 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 2 هزار و 419 مورد پذیرش در آزمایشگاه پاتولوژی ثبت شد، خاطرنشان کرد: در مجموع برای این تعداد پذیرش، 5 هزار و 103 آزمایش پاتولوژی انجام شد.

دکتر پاسبان با اشاره به واگذاری تجهیزات پیشرفته ازمایشگاهی از طریق پروژه ی ICERP2 وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی افزود: درسال گذشته اتوآنالیزور بیوشیمی ، سل کانتر فول دیف هماتولوژی ،دستگاه اب مقطر گیری و سه دستگاه میکروسکوپ مجهز به نمایشگر به آزمایشگاه بیمارستان علامه بهلول واگذار و راه اندازی گردید.

وی ادامه داد: همچنین پذیرش آزمایش های فلوسایتومتری با توجه به حضور فوق تخصص خون و سرطان بالغین از دیگر اقدامات در سال گذشته بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس