«سلامت خانواده و مردمی سازی سلامت» در راستای اولویت بخشیدن به پیشگیری بر درمان است

انتشار محتوا: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۶:۲۹ قبل از ظهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به شعار امسال هفته ملی سلامت: «سلامت خانواده و مردمی سازی سلامت» گفت: محور شعار امسال هفته سلامت مشارکت بیشتر مردم در راستای اولویت بخشیدن به پیشگیری و بهداشت است.
salamat1402

به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی در آیین آغاز ویژه برنامه‌های هفته ملی سلامت در گلزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی گناباد یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، مدافع حرم و مدافع سلامت به ویژه شهید سید عباس سجادی شهید مدافع سلامت دانشگاه را گرامی داشت و اظهار کرد: امنیت، اقتدار و دستاوردهای امروز انقلاب اسلامی مرهون ایثار و جان‌فشانی‌های شهدا و ایثارگران است. 
وی با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی در طی هفته سلامت از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این هفته فرصتی برای یادآوری و ضرورت توجه به حفظ و تامین سلامت جامعه است. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در تبیین شعار امسال هفته سلامت: «سلامت خانواده و مردمی سازی سلامت» گفت: همه افراد و سازمان‌ها در قبال حفظ، تامین و ارتقای سلامت جامعه مسوولیت اجتماعی دارند.  
دکتر احمدی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مقدم داشتن بهداشت و پیشگیری بر درمان‌های پرهزینه اظهار کرد: رعایت مسائل و نکات بهداشتی و توجه به آنها از بروز بیماری‌ها و تحمیل هزینه‌های بالای درمان به فرد بیمار، خانواده او و جامعه جلوگیری می‌کند. 
وی با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار شبکه بهداشت در نظام سلامت کشور یادآور شد: علاوه بر شعار امسال هفته سلامت برنامه‌های جوانی جمعیت هم در راستای حفظ سلامت و نشاط خانواده‌ها به عنوان یک اولویت در وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال اجرا است. 
دکتر احمدی از امنیت و سلامت به عنوان دو نعمت ارزشمند یاد کرد و با ابراز خوشحالی از عملیات غرورآفرین «وعده صادق» از همت و تلاش نیروهای نظامی و انتظامی در راستای حفاظت از امنیت کشور قدردانی کرد.
 

shohada.salamat
طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس