نشست خبری شبکه بهداشت و درمان بجستان برگزار شد

انتشار محتوا: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۱۳:۲۹ قبل از ظهر
همزمان با هفته ملی سلامت نشست خبری سرپرست شبكه بهداشت و درمان و مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان بجستان با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد.
bajesta.neshast

به گزارش وب‌دا، محمد قادری در ابتدای این نشست با تبریک هفته سلامت به تبیین شعار امسال این هفته پرداخت و اظهار کرد: ارتقای سطح سلامتی و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی با مشارکت و همراهی همه اقشار مردم تحقق می‌یابد.
وی  با اشاره به سفر سال گذشته مقام عالی وزارت بهداشت به شهرستان بجستان گفت: افتتاح بخش داخلی بیمارستان آیت‌الله مدنی با حضور دکتر عین‌اللهی بخش زیادی از نیاز این بیمارستان را تامین کرد.
قادری نصب و راه‌اندازی ژنراتور برق با اعتبار 23 میلیارد ریال را از دیگر اقدامات انجام شده در بیمارستان آیت‌الله مدنی بجستان در سال گذشته عنوان و اظهار کرد: احداث و تجهیز رختشویخانه این بیمارستان هم با 25 میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه عملیات بهسازی مرکز خدمات جامع شهدای فخرآباد با اعتباری حدود 30 میلیارد ریال آغاز شده است گفت: خرید 12 میلیارد ریال تجهیزات آزمایشگاهی و بهسازی و بازسازی خانه‌های بهداشت منصوری و فخرآباد در مجموع با هفت میلیارد و 500 میلیون ریال از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت شهرستان بجستان است.
سرپرست شبكه بهداشت و درمان و مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان بجستان با بیان اینکه از 11 پانسیون پزشک مصوب دانشگاه علوم پزشکی گناباد پنج واحد در این شهرستان در حال ساخت است اظهار کرد: یکی از این واحدها در مرکز خدمات جامع سلامت امام حسن(ع) یونسی و چهار واحد در مرکز خدمات جامع سلامت شهید رئوفی مقدم شهر بجستان در حال ساخت است که 60درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
قادری خاطرنشان کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از این واحدها گام مهمی در جهت تامین مسکن مورد نیاز پزشکان شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان بجستان برداشته می‌شود. 
وی در ادامه به تشریح روند تامین پزشکان متخصص مورد نیاز مراکز درمانی کشور پرداخت و گفت: با وجود اینکه تامین پزشک متخصص در بیمارستان‌ها و شهرهای بزرگ کشور هم مشکل است با همکاری و حمایت دانشگاه علوم پزشکی گناباد زمینه حضور پزشکان متخصص در شهرستان بجستان فراهم شده است.
سرپرست شبكه بهداشت و درمان و مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان بجستان با اشاره به اجرای پویش ملی سلامت در سال گذشته اظهار کرد: با همت همکاران من در شبکه بهداشت و درمان و همراهی مردم خوشبختانه 92درصد از جمعیت گروه هدف ( 18 سال به بالا ) غربالگری و افراد در معرض خطر ابتلا به دیابت و پرفشاری خون شناسایی شدند.
قادری به جذب 40 نفر در آزمون استخدامی سال گذشته وزارت بهداشت در رشته‌های مختلف پرستاری، مامایی، بهداشت محیط، حسابداری، مددکاری اجتماعی، روانشناس، تجهیزات پزشکی و ... برای شهرستان بجستان اشاره کرد و گفت: موافقت با ادامه فعالیت مجتمع آموزش عالی سلامت از دیگر دستاوردهای مهمی بود که با پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی در سفر وزیر بهداشت محقق شد و در حال پیگیری برای اخذ مجوز رشته کارشناسی بهداشت مدارس هستیم.
وی کسب مجوز خرید دستگاه سی تی اسکن را یکی از دستاوردهای سفر وزیر بهداشت بیان کرد و افزود: اکنون که موفق به اخذ این مجوز شدیم در صورت تامین نیمی از هزینه دستگاه سی تی اسکن توسط خیرین امکان بهره‌مندی مردم شهرستان بجستان از این خدمت تشخیصی در بیمارستان آیت الله مدنی فراهم خواهد شد.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس