آیین گرامیداشت روز جهانی ماما و تجلیل از ماماهای نمونه دانشگاه در سال 1402 برگزار شد

انتشار محتوا: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۴۰:۱۵ بعد از ظهر
در گرامیداشت روز جهانی ماما، از ماماهای نمونه دانشگاه علوم پزشکی گناباد در حوزه‌های بهداشت، درمان و آموزش تقدیر شد.
mama

به گزارش وب‌دا، در این مراسم که با حضور رئیس دانشگاه، جمعی از معاونان، مدیران، ماماها و دانشجویان مامایی در تالار شهید دکتر چمران برگزار شد، معاون درمان دانشگاه با تبریک روز ماما و قدردانی از فعالیت‌های آنها در راستای ارتقای سلامت مادران، گفت: ماماها با انجام مراقبت‌های مادران از قبل از بارداری تا پس از زایمان نقش مهمی در تحویل یک نوزاد و مادر سالم به جامعه دارند.
دکتر مرتضی خاکسار با اشاره به نقش مراقبت‌های ماماها در کاهش شاخص مرگ مادری و نوزادی به بیان ارزش و منزلت معنوی رسالت خطیر ماماها بر اساس تعالیم دینی پرداخت.
معاون بهداشت دانشگاه هم در این مراسم با تبریک روز جهانی ماما از تلاش‌ها و زحمات ماماها در حوزه‌های بهداشتی و درمانی قدردانی کرد و گفت: ماماهای شاغل در خانه‌های بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت و تیم سلامت باهدف حفظ و ارتقای شاخص‌های سلامت مادران فعالیت‌های آموزشی و مراقبت‌های لازم را از قبل از دوران بارداری تا هنگام زایمان برای آنها انجام می‌دهند.
دکتر جواد صادقی نسب با تاکید بر اینکه ماماها با مراقبت و ارائه خدمات موجب آرامش خاطر مادران می‌شوند از فعالیت‌های مرکز نفس در شهرستان‌های گناباد و بجستان تشکر کرد و افزود: مرکز نفس (نجات فرزندان سقط) تلاش می‌کند تا از مادرانی که به هر دلیلی تصمیم به سقط دارند با کمک و مشاوره حمایت و آنها را از این امر منصرف کند. 
در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدیه از ناهید یزدان پرست  و زهرا علی اکبرزاده ماماهای مرکز خدمات جامع سلامت شهید قنبر آقایی شهرستان بجستان و مهری سلیمانی و شهربانو دیده‌بان ماماهای بیمارستان علامه بهلول گنابادی به عنوان ماماهای نمونه کشوری در معاونت‌های بهداشت و درمان تقدیر شد.
همچنین در این مراسم از ثمانه غلامزاده ماما مرکز خدمات جامع سلامت بیمرغ، ندا غلامی ماما بیمارستان علامه بهلول گنابادی و میترا نخعی ماما بیمارستان آیت الله مدنی بجستان به عنوان ماماهای نمونه دانشگاهی در حوزه‌های بهداشت و درمان تجلیل شد.
فریبا عسکری عضو هیات علمی گروه مامایی به عنوان نمونه معاونت آموزشی و سمیه عجمی ماما مرکز بهداشتی، درمانی و آموزشی زنده‌یاد علیزاده به عنوان مامای نمونه دانشگاهی و فعال در حوزه جوانی جمعیت نیز در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.
اجرای برنامه زورخانه‌ای «مرشد مهدی ارغوانی»، پخش کلیپ و اجرای طنز از دیگر برنامه‌های این مراسم بود. 
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس