مراسم گرامیداشت مقام استاد و تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه در سال 1402 برگزار شد

انتشار محتوا: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۶:۴۴ بعد از ظهر
همزمان با هفته آموزش، مراسم گرامیداشت مقام استاد و تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه در سال 1402 در تالار شهید دکتر چمران برگزار شد.
ostad03

به گزارش وب‌دا، در این مراسم که با حضور امام جمعه و مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، رئیس دانشگاه، جمعی از معاونان، مدیران، اعضای هیات علمی، استادان و دانشجویان برگزار شد، نماینده منتخب مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های استادان دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در هر کاری از جمله معلمی اگر انسان عاشق کارش نباشد نمی‌تواند کار کند و موفق باشد.
دکتر هادی محمدپور با بیان اینکه سند توسعه شهرستان با محوریت مجتمع آموزش عالی در حال تدوین است اظهار کرد: برای توسعه در ابعاد مختلف نیاز به هم‌فکری و همراهی است.
حسین سروقامت استاد دانشگاه و یکی از نویسندگان کشور که تا کنون چندین کتاب از او تالیف و منتشر شده است در این مراسم به تبیین نقش و جایگاه مهم معلم و استاد پرداخت و گفت: حقیقت عنصر مهمی است و معلمی که استاد هم هست تلاش می‌کند تا حقیقت را فراسوی دانشجویان خود قرار دهد.
وی با تاکید بر اینکه استاد نباید از هیچ خیرخواهی و دلسوزی نسبت به دانشجویان دریغ کند افزود: کشف معدن وجودی دانشجویان یکی دیگر از وظایف استادان است.
سروقامت از اعضای هیات علمی و استادان دانشگاه خواست تا غیر از دانش به مهارت اندوزی دانشجویان هم به اندازه کافی بها بدهند و زمینه ورود آنها به بخش مهارت‌ها را فراهم کنند.
تقدیر از استادان نمونه آموزشی و فرهنگی دانشگاه، صاحبان فرآیندهای برتر و اعضای هیات علمی ارتقاء یافته پایان بخش این مراسم بود.
سخنرانی، پخش کلیپ و اجرای موسیقی سنتی از دیگر برنامه‌های آیین گرامیداشت مقام استاد در دانشگاه علوم پزشکی گناباد بود.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس