سرپرست معاونت تحقيقات و فناوري دانشگاه معارفه شد

انتشار محتوا: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۴۰:۱۳ بعد از ظهر
با حضور دکتر رضا احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد دکتر علی فیروزی به عنوان سرپرست معاونت تحقيقات و فناوري دانشگاه معارفه و از خدمات دکتر لیلا صادق مقدم در مدت تصدی مسئولیت این معاونت تقدیر شد.
02

به گزارش وب‌دا، دکتر رضا احمدی در ابتدای این مراسم با تبریک دهه کرامت و قدردانی از خدمات دکتر صادق‌مقدم اظهار امیدواری کرد که با همکاری و همراهی همه شاهد رشد و رونق بیشتر فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه باشیم.
وی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: باید توجه ویژه به کارهای پژوهشی و پژوهش‌های کارآمد با اولویت مشارکت مردم در دستور کار این معاونت قرار بگیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد بر لزوم نگاه ویژه به مجلات دانشگاه هم تاکید و اظهار کرد: باید به جای انجام مطالعات مروری و ... ، تحقیقات کاربردی بیشتری انجام دهیم.
دکتر احمدی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه را به توجه بیشتر به تحقیقات دانشجویی توصیه و تصریح کرد: انجام پژوهش‌های دانشجویی ضمن ارائه نتایج و یافته‌های تحقیقات دانشجویان را برای انجام پژوهش در آینده آماده می‌کند.
وی با اشاره به برگزاری سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: با هدف به روز کردن منابع کتابخانه مرکزی و خرید کتاب‌های جدید و مورد نیاز حدود پنج میلیارد ریال برای خرید از این نمایشگاه اختصاص دادیم.
دکتر احمدی بر فعال‌تر شدن معاونین پژوهشی دانشکده‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: ایجاد پژوهشکده، فعال تر شدن مرکز نوآوری، استفاده از هرباریوم که زحمات زیادی برای آن کشیده شده و موضوع مهم گیاهان دارویی از جمله مسائلی است که انتظار می‌رود سرپرست جدید معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه با اهتمام بیشتری آنها را پیگیری کند.
امام جمعه و مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این جلسه با تبریک میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع) از همه کسانی که در راستای رشد و توسعه تحقیقات تلاش کرده‌اند قدردانی و اظهار کرد:  تحقیقات و پژوهش پیشران پیشرفت دانشگاه‌ها است.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اهمیت پژوهش و توجه به شرکت‌های دانش بنیان از سرپرست جدید معاونت تحقیقات و فناوری خواست تا در راستای توسعه و تقویت شرکت‌های دانش بنیان  تلاش کند.
دکتر لیلا صادق‌مقدم معاون سابق تحقیقات و فناوری دانشگاه در پایان این نشست با تشکر از حمایت‌های دکتر احمدی و معاونین دانشگاه گفت: خوشبختانه در این مدت رتبه پژوهشی دانشگاه هفت مرتبه رشد کرد و در بخش فناوری هم به جایگاه سوم در کلان منطقه 9 ارتقاء یافتیم.
دکتر علی فیروزی سرپرست معاونت تحقيقات و فناوري دانشگاه هم با تشکر از حسن اعتماد دکتر احمدی برای سپردن مسئولیت این معاونت گفت: باید فرهنگ سازمانی ایجاد شود که دانشگاه علاوه بر آموزش و پژوهش یک وظیفه پاسخگویی اجتماعی هم دارد.
وی حرکت عملی به سمت دانشگاه‌های نسل سوم را از مهمترین اولویت‌های کاری خود برشمرد.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس