نشست صمیمانه رئیس سازمان اورژانس کشور با پرسنل اورژانس دانشگاه علوم پزشکی گناباد

انتشار محتوا: ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۲:۳۵:۵۴ بعد از ظهر
دکتر جعفر میعادفر جمعه 25 خرداد ماه در سفر به شهرستان گناباد به منظور افتتاح دو پروژه عمرانی اورژانس ۱۱۵ گناباد با جمعی از پرسنل فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی نشست صمیمانه‌ای برگزار کرد.
02

به گزارش وبدا در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد ضمن قدردانی از حمایت‌های سازمان اورژانس کشور از دانشگاه علوم پزشکی در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی و توسعه زیرساخت‌های اورژانس ۱۱۵ دانشگاه گفت: با افتتاح اورژانس روشناوند تعداد پایگاه‌های اورژانس زمینی دانشگاه به عدد ۱۷ رسید و در کنار پایگاه اورژانس هوایی خدمات فوریت‌های پزشکی به مردم منطقه با کیفیت مطلوب در زمان مناسب ارائه می‌شود.

دکتر احمدی از زحمات رئیس و کارشناسان ستادی، عملیاتی و مرکز پیام اورژانس پیش بیمارستانی در دانشگاه قدردانی کرد و گفت اورژانس ۱۱۵ با بهره‌مندی از نیروهای جوان و فعال همیشه در خط مقدم درمان بهترین خدمت را به مردم ارائه می‌کند و رضایتمندی مطلوبی را کسب کرده است.

در ادامه دکتر میادفر وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گناباد را در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی در کشور بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی گناباد جز دانشگاه‌های برخوردار کشور است و این میسر نمی‌شود مگر با تلاش همه ارکان دانشگاه همچون رئیس، معاونین، مدیران و پرسنل سخت‌کوش اورژانس پیش بیمارستانی که در لباس خدمت عشق می‌ورزند و به مردم خدمت ارائه می‌کنند.

رئیس سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: در دولت سیزدهم با حمایت‌های مقام عالی وزارت پیشرفت‌های خوبی در توسعه زیرساخت‌ها و پروژه‌های عمرانی در اورژانس کشور داشتیم ؛ به عنوان نمونه در ابتدای دولت ۴۵ درصد عملیات اورژانس هوشمند بود ولی اکنون ۱۰۰ درصد خدمات اورژانس تحت وب است. دکتر میعادفر به ظرفیت‌های اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی گناباد در کشور اشاره و اظهار کرد: اورژانس گناباد ۱۰۰ درصد برنامه‌های ما را از حیث پوشش خدمات فوریت‌های پزشکی به مردم پیاده کرده است در حالی که هنوز ما در کشور حدود 1400 پایگاه اورژانس عقب مانده داریم.

وی با قدردانی از اورژانس دانشگاه که با ارائه آموزش‌های اولیه فوریت‌های پزشکی در زمینه آموزش همگانی نسبت به جمعیت تحت پوشش شرایط خوبی دارد اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که باید مد نظر قرار گیرد توجه جدی به مقوله خود مراقبتی است و از آنجایی که مردم به لباس اورژانس احترام ویژه ای قائل هستند می‌توان در اورژانس پیش بیمارستانی در این زمینه نیز به مردم آموزش‌های لازم ارائه شود.

اسماعیل زاده رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه نیز در این نشست گزارشی از خدمات ارائه شده توسط این مرکز در سه سال اخیر ارائه کرد.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس