دکتر احمدی:

دولت مردمی سیزدهم خدمات بی نظیری در حوزه سلامت ارائه داد

انتشار محتوا: ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۰۲:۴۳ قبل از ظهر
رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: دولت مردمی سیزدهم طی همین سه سال خدمات بی نظیری در حوزه سلامت ارائه داد.
02

به گزارش وبدا، دکتر رضا احمدی در آیین افتتاح پروژه‌های اورژانس شهرستان گناباد که با حضور دکتر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور در مسجدجامع شهر روشناوند برگزار شد یاد و خاطره آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان را گرامی داشت و گفت: هم اکنون 17 پایگاه شهری و جاده‌ای و یک پایگاه اورژانس هوایی خدمات اورژانس پیش بیمارستانی را به مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان ارائه می‌دهند.

وی با اشاره حدود 82 هزار تماس تلفنی طی سال 1402 با اورژانس دانشگاه تصریح کرد: این تماس‌ها منجر به انجام 16 هزار و 816 ماموریت توسط پایگاه‌های شهری و جاده‌ای اورژانس و 103 سورتی پرواز توسط بالگرد اورژانس هوایی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد متوسط زمان رسیدن بر بالین بیمار در اورژانس پیش بیمارستانی این دانشگاه را در ماموریت‌های شهری 7:36 دقیقه و در ماموریت‌های جاده‌ای 11:04 دقیقه عنوان کرد. دکتر احمدی از برقراری 250 هزار تماس با اورژانس دانشگاه طی سه سال دولت سیزدهم خبر داد و افزود: این تماس‌ها منجر به انجام 45 هزار ماموریت توسط آمبولانس‌ها و 260 ماموریت توسط اورژانس هوایی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: به رغم اینکه احداث پایگاه اورژانس جدید در برنامه ششم توسعه نبود ولی با توجه به ارتقای روشناوند به شهر، درخواست‌های مردمی و همچنین برگزاری برنامه‌هایی مانند کویرنوردی که ممکن است با مخاطراتی مواجه باشد خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده مجوز احداث آن در دولت مردمی سیزدهم اخذ و احداث پایگاه به همت خیرین انجام شد.

دکتر احمدی با اشاره به اینکه پایگاه اورژانس روشناوند از حدود دو ماه پیش به بهره‌برداری رسیده است خاطرنشان کرد: بررسی زمان رسیدن بر بالین بیمار در شهر روشناوند نشان می‌دهد که این زمان از 15 دقیقه به 4:14 دقیقه پس از افتتاح پایگاه اورژانس کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه پایگاه اورژانس روشناوند با 120 مترمربع زیربنا و صرف 20 میلیارد ریال هزینه احداث شده است اظهار کرد: 14 میلیارد ریال از این مبلغ توسط خیرین و مابقی توسط دانشگاه علوم پزشکی گناباد تامین شده است.

دکتر احمدی همچنین با اشاره به احداث آشیانه اورژانس هوایی با 380 مترمربع زیربا و صرف 35 میلیارد ریال اعتبار خاطرنشان کرد: احداث آشیانه جدید موجب حرکت سریع‌تر بالگرد به خارج و جلوگیری از تاخیر در پرواز می‌شود.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس