وزیر بهداشت در همایش سراسری روسای مراکز اورژانس:

نیروهای اورژانس قهرمانان واقعی هستند

انتشار محتوا: ۱۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۳۹:۱۴ قبل از ظهر
وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه فداکاری ها و ایثارگری های عوامل اورژانس باید ثبت شود، خطاب به نیروهای این سازمان گفت: شما قهرمانان واقعی هستید که در حوادث سخت حضور دارید ولی متاسفانه این فداکاری ها و حضور ثبت نمی شود.
02

به گزارش خبرنگار وبدا،‌ دکتر بهرام عین اللهی در چهل و یکمین همایش سراسری روسای مراکز اورژانس که در محل سالن همایش های نیما هاشم زاده در کرج برگزار شد، گفت: دوران فعالیت 3 ساله ریاست جمهوری شهید آیت الله ئیسی در تاریخ ثبت شد و الگویی برای دولت های آینده خواهد شد ولی متاسفانه برخی ها این دوران را تحلیف می کنندو وظیفه ما این است که این راه را ادامه دهیم.

وی افزود: عوامل اورژانس در همه صحنه ها به خصوص در حوادث سخت حضور دارند و این حضور نشان دهنده شجاعت و فداکاری اورژانس می باشد.

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: از سیاست هایی که در دولت در زمینه اورژانس بوده،‌ توسعه خدمات اوژانس بوده و با توجه به اینکه خط اول حوزه سلامت اورژانس می باشد به همین دلیل باید به این حوزه توجه ویژه ای شود.

دکتر عین اللهی افزود: تمامی امکانات و تجهیزات اورژانس باید به روز و جدید باشد؛ اورژانس یک دانشگاه است و تمامی حوادثی که در اورژانس پیش می آید باید تجزیه و تحلیل و با توجه به آن، راهکارهای مناسبی ارائه تا از حوادث بعدی پیشگیری شود.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت مسئول حفظ سلامتی تک تک افزاد جامعه است و در تمامی حوادث باید به درستی وظایف خود را در مقابل افراد حادثه دیده انجام دهیم.

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه اورژانس همیشه باید در حالت پویا باشد، اظهار داشت: رئیس سازمان اورژانس باید برنامه چهار ساله آینده خود را مشخص کند و توسعه اورژانس از لحاظ امکانات و نیروی انسانی در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: دیپلماسی اورژانس نیز یکی از مهم ترین برنامه هایی است که طبق این برنامه اورژانس کشور باید با اورژانس تمامی کشورها ارتباط و تعامل داشته باشد.

دکتر عین اللهی، توسعه اورژانس هوایی را نیز  یکی دیگر از برنامه های مهمی عنوان کرد که در صورت تامین اعتبار باید این موضوع در دستور کارقرار گیرد چرا که در بسیاری از مناطق کابرد مهمی دارد. 

 وزیر بهداشت همچنین تاکید کرد: استفاده از تکنولوژی روز دنیا از جمله هوشمندسازی باید در دستور کار برنامه های سازمان اورژانس قرار گیرد.

وی در ادامه به دستاوردهای سازمان اورژانس در سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: دسترسی عادلانه و بهنگام به خدمات فوریت های پزشکی و اورژانس با کیفیت در سال های اخیر تقویت شد و این خدمت باید استمرار داشته باشد و در تمامی مناطقی که لازم است باید پایگاه های اورژانس احداث شود.

دکتر عین اللهی گفت: فداکاری ها و ایثارگری های عوامل اورژانس باید ثبت شود چرا که شما قهرمانان واقعی هستید که در حوادث سخت حضور دارید ولی متاسفانه این فداکاری ها و حضور ثبت نمی شود.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس